Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Instytut Pana B. - spektakl teatru społecznego Biuro Rzeczy Osobistych

Gdzie?
Instytut Pana B. - spektakl teatru społecznego Biuro Rzeczy Osobistych

Informacje od Organizatora:
Teatr Społeczny Biuro Rzeczy Osobistych to gdyńska grupa teatralna, której aktorami są osoby niepełnosprawne intelektualnie. Tworzony przez nich teatr spełnia nie tylko funkcje terapeutyczne, ale jest przede wszystkim miejscem twórczej kreacji i działań artystycznych otwartych na spotkania z publicznością.
25 marca w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy zobaczyć będzie można ich spektakl w pt. „Instytut Pana B.”. Bohaterami przedstawienia są osoby, które nie potrafią samodzielnie funkcjonować i trafiają do tytułowego Instytutu. Opresyjna atmosfera pozbawia podopiecznych poczucia bezpieczeństwa. Przyjazd Najwyższego Komisarza ma być sprawdzianem, który może zmienić rzeczywistość. Pan B. widząc w tym swoją szansę, podporządkowuje osobistemu celowi każdy element życia podopiecznych, a skuteczność swoich praktyk uzależnia od stosowania surowej dyscypliny. Znajdujący się w niekomfortowych warunkach wychowankowie podejmują walkę o siebie.
Scenariusz spektaklu „Instytut Pana B.” napisał i wyreżyserował Zbigniew Biegajło. Tekst inspirowany “Dziennikiem Jakuba von Guntena” Roberta Walsera oraz osobistymi doświadczeniami występujących aktorów.
Po spektaklu odbędzie się prezentacja spotu Wielkich Inicjatyw oraz teledysku „Jestem” w realizacji Wojtka Jabłońskiego. Następnie zapraszamy na występ dziecięcego zespołu ludowego Grafiti oraz na panel dyskusyjny z aktorami spektaklu (Cafe Szpulka). Na koniec – spotkanie przy stoliku kawowym – rozmowy z rodzinami osób z zespołem Downa.
Wejściówki dostępne w kasie Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy od 20 marca (ul. Marcinkowskiego 12-14).


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem