Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Tajemnice wszechświata, czyli sztuka patrzenia w niebo

Gdzie?
Tajemnice wszechświata, czyli sztuka patrzenia w niebo

Patrząc na nocne niebo, widzimy gwiazdy nad naszymi głowami. Ale co kryje się wśród nich? I w jaki sposób możemy sięgnąć po tajemnice zapisane na nieboskłonie? Bogumił Radajewski zaprasza na niezwykłą wyprawę śladem największych i najbardziej zdumiewających zagadek Wszechświata. Wspólnie spojrzymy w gwiazdy i przekonamy się jak wiele fascynujących zjawisk można wśród nich dostrzec. Udamy się w podróż w czasie i przestrzeni, by przekonać się jakie jest nasze kosmiczne pochodzenie i co takiego kosmos może nam powiedzieć o naszej przyszłości.
prowadzenie: Bogumił Radajewski
Sztuka w samo południe
Cykl spotkań poświęconych sztuce i szeroko rozumianej kulturze, adresowanych do osób w wieku 60+. W ramach spotkań proponujemy dyskusje o sztuce współczesnej oraz działania twórcze, które rozwijają procesy poznawcze, doskonaląc sprawność manualną poprzez poznawanie różnych technik i form plastycznych.
Bogumił Radajewski – dziennikarz naukowy i producent telewizyjny, popularyzator nauki, autor wielokrotnie nagradzanych programów i filmów dokumentalnych o badaniach kosmicznych i astronomii. Prowadzący telewizyjnego cyklu „Astronarium”. Od 15 lat związany z Telewizją Polską.
Zapisy:
tel. 52 339 30 53
artur.owczarczak@galeriabwa.bydgoszcz.pl


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 


 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem