Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Pamiętnik gapiów 2022 - premiera

Gdzie?
Pamiętnik gapiów 2022 - premiera

Pamiętnik gapiów 2022 – premiera wydawnictwa, spotkanie i projekcja filmowa
9.12.2022, piątek, godz. 20.30, kino Orzeł MCK, ul. Marcinkowskiego 12–14, wstęp wolny

Giełda na Chemiku, skatepark w Myślęcinku, stary Torbyd – to tylko niektóre miejsca opisane w tegorocznym wydaniu bydgoskiego Pamiętnika gapiów. Nowa edycja to nie tylko wspomnienia bydgoskich literatów, ale przede wszystkim zbiór haseł nadesłanych przez mieszkańców naszego miasta. 9 grudnia w Kinie Orzeł odbędzie się spotkanie z autorami oraz premiera publikacji zawierającej wszystkie tegoroczne hasła.


W 2020 roku Stowarzyszenie Koloroffon wydało na nowo książkę prof. Zbigniewa Raszewskiego Pamiętnik gapia. Bydgoszcz, jaką pamiętam z lat 1930–1945. Kiedy książka była już dostępna w bydgoskich księgarniach, organizatorzy zainicjowali nowe wydawnictwo o nazwie Pamiętnik gapiów, które miało swoją pierwszą edycję rok temu. W tym roku po raz pierwszy ogłoszono otwarty nabór tekstów do projektu i zaproszono do udziału bydgoszczan, którzy podzielili się swoimi wspomnieniami z młodości. Na kartach pamiętnika podróżujemy w czasie i przestrzeni między Skrzetuskiem, Osiedlem Leśnym, Bielawami czy północnym Okolem. Całość zredagowała i dopełniła swoimi hasłami Emilia Walczak. Partnerem projektu jest bydgoska „Gazeta Wyborcza”. Hasła są prezentowane na łamach lokalnej „Wyborczej” od listopada do końca grudnia, zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej.


organizator projektu: Stowarzyszenie Koloroffon
partner: Gazeta Wyborcza
współfinansowanie: Miasto Bydgoszcz


______________________
Kalendarz wydarzeń    
odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki     aplikacji mobilnej       (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem