Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Europejskie Dni Dziedzictwa 2020

Europejskie Dni Dziedzictwa 2020

Inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa 2020
Na tegoroczną regionalną inaugurację Europejskich Dni Dziedzictwa zapraszamy do kujawskiego Strzelna, którego najsłynniejszym zabytkiem jest dawny zespół klasztorny Norbertanek, wpisany w 2018 roku na listę pomników historii.
Uroczystość rozpocznie się o godz. 12:00 w Domu Kultury przy ul. Gimnazjalnej 26 w Strzelnie. W ramach wydarzenia wysłuchamy prelekcji „Droga miast do nowoczesności na przykładzie Strzelna”, wygłoszonej przez Jacka Secha z Polskiego Towarzystwa Historycznego. Następnie uroczystość uświetni występ chóru „Harmonia” ze Strzelna. Po koncercie odbędzie się rozstrzygnięcie VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Portret z kujawsko–pomorskim zabytkiem w tle”. Podczas uroczystości zostanie też zaprezentowany piąty przewodnik z serii „Kierunek Kujawsko-Pomorskie” dedykowany pomnikom historii z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. W ramach inauguracji zapraszamy również do zwiedzania dawnego zespołu klasztornego Norbertanek. Oprowadzanie z przewodnikiem odbędzie się o godz. 10:15 (zapisy pod adresem e-mail eddteam@kpck. pl lub nr. telefonu 52 585 15 01 wew. 116). Liczba miejsc ograniczona. Po uroczystości, od 14:00 do 15:00 będzie możliwość indywidualnego zwiedzania.
Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny i święto zabytków. Celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna oraz promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego. Co roku we wrześniu biorące udział w projekcie jednostki bezpłatnie udostępniają do zwiedzania liczne zabytki i miejsca kultury, organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące.
W 2020 roku w ramach obchodów EDD w województwie kujawsko-pomorskim zapraszamy do następujących miejscowości:
Aleksandrów Kujawski
Bydgoszcz
Chełmno
Grudziądz
Gruta
Inowrocław
Kościelec
Kościelna Wieś
Kruszwica
Lubostroń
Mileszewy
Mogilno
Piła-Młyn
Sępólno Krajeńskie
Sicienko
Solec Kujawski
Strzelno
Toruń
Wąbrzeźno
Wielka Nieszawka
Włocławek


Program: https://kpck.pl/wp-content/uploads/2020/08/Informator-EDD-2020.pdf


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem