Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

ODWOŁANE IV Konferencja Psychologii Pozytywnej

ODWOŁANE IV Konferencja Psychologii Pozytywnej

Współczesne wyzwania dla psychologii pozytywnej
Konferencja została objęta Honorowym Patronatem JM Rektora UKW prof. dr. hab. Jacka Woźnego
Psychologia pozytywna jest obszarem badań naukowych oraz praktyki psychologicznej, który służy budowaniu dobrego życia, radosnego i pełnego pasji, życia w zdrowiu i w serdecznych relacjach z innymi. Psychologia pozytywna wspiera odkrywanie ważnych celów życiowych człowieka i doświadczania sukcesów. Te zadania wpisują się w poprawianie jakości życia człowieka, jego rodziny, organizacji czy społeczności. Tak rozumiana misja psychologii w ogóle oraz psychologii pozytywnej w szczególności, staje się niezwykle aktualna współcześnie, w czasach zmienności i niepewności, ale i rosnących szans, wielości alternatyw i zróżnicowanych wzorów zachowań. Konferencja pt. Współczesne wyzwania dla psychologii pozytywnej pozwoli wskazać bieżące kierunki działania dla psychologów pozytywnych, badaczy i praktyków oraz określić trudności i luki we wspieraniu jakości życia. Pozwoli także spojrzeć wstecz- wskazać ustalenia empiryczne psychologii pozytywnej, co służy rozwojowi człowieka a co jest tylko mitem, które terapie są skuteczne, a które nie mają podstaw naukowych. Celem konferencji jest propagowanie idei psychologii pozytywnej, dzielenie się najnowszymi odkryciami badawczymi oraz technikami wspierania klientów w praktyce psychologicznej. Konferencja ma łączyć naukę i praktykę psychologiczną co pozwoli na poznanie aktualnych osiągnięć teoretycznych w psychologii pozytywnej oraz ich wykorzystanie w budowaniu skutecznych technik pomocy psychologicznej. Zapraszamy do dzielenia się swoimi odkryciami z tej dziedziny, zarówno akademików, jak i praktyków. Konferencja będzie wyjątkową okazją do spotkania i wymiany doświadczeń zarówno dla psychologów, jak i osób zajmujących się na co dzień rozwojem osobistym.
Gośćmi specjalnym konferencji będą:
- Profesor Robert J. Vallerand jest obecnie profesorem psychologii na Uniwersytecie Québec w Montrealu, gdzie jest kierownikiem kanadyjskiego działu badań nad procesami motywacyjnymi i optymalnym funkcjonowaniem oraz dyrektorem laboratorium badawczego ds. Zachowań Społecznych. Profesor Vallerand uzyskał tytuł doktora na Uniwersytecie w Montréalu i kontynuował edukację na Uniwersytecie Waterloo. Był profesorem zarówno na Uniwersytecie Guelpha, jak i na Uniwersytecie McGill.
- Dr hab. Moïra Mikolajczak uzyskała stopień doktora psychologii na Katolickim Uniwersytecie w Louvain (Belgia) w 2006 r., doktora habilitowanego na Uniwersytecie Stanforda u Jamesa Grossa w 2007 r. Obecnie jest profesorem i dyrektorem ds. Badań na Katolickim Uniwersytecie w Louvain, gdzie uczy m.in. wprowadzenia do psychologii, psychologii medycznej i psychologii zdrowia. Jest znanym na całym świecie ekspertem w dziedzinie inteligencji emocjonalnej i wypalenia rodzicielskiego, a obecnie jest wiodącą badaczką wypalenia rodzicielskiego.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem