Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Kucharze dzieciom na Wyspie Młyńskiej

Gdzie?
Kucharze dzieciom na Wyspie Młyńskiej

Najlepsi kucharze w Polsce oraz reprezentacja kucharzy Wojska Polskiego przygotują pyszne dania. Kupując za dowolną kwotę Łyżkę-Pomagajkę odbierzemy jedną z potraw, a tym samym wesprzemy uczniów z ZS nr 30.
W niedzielę na Wyspie Młyńskiej odbędzie się kolejna edycja festynu kulinarno-muzycznego, organizowanego w szczytnym celu. Podczas pikniku odbędzie się publiczna zbiórka pieniędzy na rzecz Zespołu Szkół Specjalnych nr 30 w Bydgoszczy. Kucharze z całej Polski ugotują na żywo dla mieszkańców swoje popisowe dania. Czas umili koncert na skrzypcach elektrycznych Koliny Violin. Wystąpi także Andrea Lattari – włoski piosenkarz i pianista.
W imprezie weźmie udział 30 kucharzy z całej Polski, m.in. Kevin Aiston, Narodowa Reprezentacja Kucharzy Wojska Polskiego, uczestnicy programu kulinarnego „Hell’s Kitchen”: Monika Gwiazda, Małgorzata Augustyn, Kuba Wolski. Na imprezie  nie zabranie również kuchni międzynarodowej.
Idea pomagania jest prosta. Potrawy przygotowane przez kucharzy będą sprzedawane za symboliczną „Łyżkę-Pomagajkę”. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na zakup mebli i urządzeń gospodarstwa domowego do kuchni terapeutycznej w ZS nr 30.
W trakcie imprezy przewidziano dodatkowe atrakcje dla najmłodszych. Konkursy plastyczne i muzyczne, zabawy taneczne, malowanie twarzy, zabawy na dmuchanych zamkach i zjeżdżalniach, a także czekoladowe warsztaty – to wszystko czekać będzie w niedzielę na najmłodszych.
Projekt „Bydgoski Piknik z Łyżką – Pomagajką na rzecz uczniów Zespołu Szkół nr 30 Specjalnych w Bydgoszczy” znalazł się na liście projektów dofinansowanych przez Miasto w ramach konkursu wniosków promocyjnych. W sumie w konkursach „Bydgoszcz. Dzieje się” i „Bydgoszcz Zaprasza” wybranych zostało 26 projektów, które otrzymają wsparcie w łącznej kwocie 780 tysięcy złotych.
Zespół Szkół nr 30 Specjalnych znajduje się przy ul. Jesionowej 3a. w Bydgoszczy. Do szkoły uczęszczają dzieci niepełnosprawnie intelektualnie w różnym stopniu. Dążąc do pełnego rozwoju uczniów z ZS nr 30 Specjalnych,obok pracy dydaktyczno-wychowawczej uczniowie mogą korzystać z wielu terapii niwelujące lub zmniejszające skutki zaburzeń, poprawiając tym samym warunki rozwojowe  dzieci.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem