Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Wernisaż prac Maryli Rakowskiej-Molendy

Gdzie?
Wernisaż prac Maryli Rakowskiej-Molendy

Ekspozycja malarska zaprezentuje wybrane obrazy z ostatnich pięciu lat. Będą to kompozycje abstrakcyjne, które artystka maluje od zawsze.
– Ostatnie jednak powstały pod wpływem chwili. Inspiracją była ciekawie oświetlona twarz, rozwiane włosy, promień światła wędrujący po ścianie lub załamujący się w szkle, czasem plątanina zieleni, kwiaty, drzewa. Przetransponowane w wyobraźni na mój język malarski. To też eksperymenty z różnymi farbami olejnymi i mediami. Maluję dość szybko, pomysły przychodzą z każdym spojrzeniem na otaczającą rzeczywistość i trudno nadążyć z malowaniem. Jest to i zabawa, i praca, i odkrywanie niezwykłości otaczającego nas świata – dodaje artystka.
Maryla Rakowska – Molenda jest nauczycielem z 22 letnim stażem pracy z dziećmi i młodzieżą w szkole, gdzie uczyła plastyki i sztuki. Obecnie jest na emeryturze, ale nadal prowadzi zajęcia plastyczne z dziećmi w Ośrodku Kultury w Rynarzewie, gdzie mieszka i tworzy. Pracowała także w Bydgoskich Zakładach Meblowych zaraz po ukończeniu studiów w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu, gdzie uzyskała dyplom z zakresu projektowania mebli. Jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku Białej na kierunku Tkanina Artystyczna. Nauka na tych kierunkach na pewno wpłynęła na formę i kształt twórczości.
Fot.: www.rakowska-molenda.pl


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem