EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Festyn: Segregujesz - Zyskujesz

Gdzie?
Festyn: Segregujesz - Zyskujesz

Chcemy by promowanie aktywnego, zdrowego trybu życia było okazją do świetnej zabawy.
Podczas festynu ekologicznego uczestniczy dowiedzą się m.in.
Jak i po co segregować śmieci
Ile „żyją” śmieci
Co się dzieje w sortowni  odpadów
Czym jest recykling
Wszystkie te ważne tematy przedstawimy w lekkiej i przystępnej formie. Poprzez konkursy sprawnościowe, zabawy integracyjne i edukujące animacje zachęcimy dzieci oraz rodziców do podejmowania ekologicznych aktywności.
Na terenie Wyspy Młyńskiej czynny będzie PUNKT WYMIANY ODPADÓW, gdzie każdy mieszkaniec Bydgoszczy będzie mógł wymienić posegregowane śmieci na talon na roślinę.
Talony będzie można wymieniać na rośliny już na festynie. Szczegóły wymiany odpadów w regulaminie na stronie www.czystabydgoszcz.pl
Osoby, które przyniosą tego dnia minimum 1 kilogram nakrętek, otrzymają LOS na LOTERIĘ i wezmą udział w losowaniu nagród. Do wygrania jest rower miejski oraz kosz piknikowy. Wszystkie zebrane nakrętki zostaną przekazane na cel charytatywny.
Festyn Ekologiczny „Segregujesz odpady - Zyskujesz” to doskonałe miejsce dla całych rodzin -  zachęcamy do wspólnej zabawy i aktywnego uczestnictwa.
Na scenie pojawią się lokalni wykonawcy, wystąpią tancerze oraz zespoły muzyczne, swoje umiejętności zaprezentują młodzi Artyści z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1, Przedszkola Niepublicznego Tęcza oraz Przedszkola Niepublicznego Ludzikowo. Natomiast młodzież ze Szkoły Branżowej zaprezentuje spektakl o tym „Jak Bydguś się troszczył o czystość Bydgoszczy”. Bohaterów bajki będzie można spotkać w tym dniu na Wyspie Młyńskiej.
Ponadto w programie przygotowaliśmy niezwykły ekologiczny program animacyjny, pokaz energetycznej ZUMBY, wielkie bańkowe SHOW oraz koncert zespołu „EKONUTKI”, podczas którego poszukiwać będziemy muzyki w naturze.
Atrakcją festynu będą także liczne gry i konkursy o tematyce ekologicznej, oryginalne dmuchańce, fotobudka serwująca zdjęcia na pamiątkę, ekologiczna krowa do dojenia oraz wiele innych niespodzianek.
Przez cały czas trwania Festynu uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w interaktywnym quizie ekologicznym. 
Równolegle z zabawami i konkursami będą trwały warsztaty kreatywne z wykorzystaniem surowców wtórnych. Będzie okazja, aby zrobić swój własny instrument, ozdobić torbę ekologiczną czy też wyczarować kolorową biżuterię. Można wrócić do domu z pamiątkową monetą, własnoręcznie wykonanym lizakiem czy też ekologicznym mydełkiem.
W Strefie dziecka, przez cały czas trwania festynu kolorowi animatorzy będą umilać czas organizując zabawy i konkursy. Dodatkowo będzie można pomalować buzię, wykręcić wesołego zwierzaka z balonów, pobawić się wielkimi bańkami mydlanymi i zjeść pyszną watę cukrową. Dzieci będą mogły wykazać się szybkim ślizgiem na dmuchanej zjeżdżalni, pokonać niesamowity dmuchany tor przeszkód, wydoić ekologiczną krowę czy sprawdzić swoją celność w grze w mega darta.
Nie zabraknie również pokazu wykorzystania surowców wtórnych. Zaproszeni goście opowiedzą o tworzeniu mebli z palet oraz pokażą jak wykonać meble z butelek plastikowych. Przez cały czas trwania Festynu będzie można zobaczyć wystawę „Drugie życie śmieci”, w której m. in. pokażemy jak wykorzystać stare opony, palety czy też płyty CD. Zapraszamy po ciekawe inspiracje!
Zapraszamy na Wyspę Młyńską już 12 maja od godziny 12:00 do 18:00!
Gwarantujemy wspaniałą zabawę dla całej Rodziny.
Przyjdź i spędź miło czas!
Segregujesz - Wykorzystujesz - Zyskujesz!
Szczegóły: http://www.czystabydgoszcz.pl/


 


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem