Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Warsztaty Ekoodpowiedzialni i Cyrk sznurkowy

Gdzie?
Warsztaty Ekoodpowiedzialni i Cyrk sznurkowy

Poznaj Ekoludka i pana Sznurkowego – atrakcje dla najmłodszych w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz
Każdy może się troszczyć o naturę, niezależnie od wieku. A jak to robić prawidłowo? Będą się mogli o tym przekonać goście Centrum Handlowego Auchan Bydgoszcz, którzy 21 kwietnia wezmą udział w warsztatach w ramach kampanii edukacyjnej Ekoodpowiedzialni. W tym samym dniu maluchy obejrzą ciekawy spektakl o panu Sznurkowym. Wstęp wolny.
Troska o środowisko może mieć różne formy, ale warto zacząć od prostych codziennych czynności, takich jak segregowanie domowych odpadów, dokładne dokręcanie kranu czy wyłączanie urządzeń elektronicznych, gdy z nich nie korzystamy. Tych nawyków warto uczyć się od najmłodszych lat.
Jak co roku w okresie wiosennym Centrum Handlowe Auchan Bydgoszcz zaprasza dzieci i ich rodziców do udziału w warsztatach w ramach kampanii Ekoodpowiedzialni. Najmłodsi będą poznawać zasady odpowiedzialnych zachowań w trakcie zabaw oraz rozwiązywania łamigłówek i krzyżówek. Dzieci będą mogły także zagrać w grę XXL pt. „Uratuj ziemię”. Z kolei podczas warsztatów plastycznych ozdobią postać Ekoludka, który stanie się przewodnikiem po zasadach ekologicznego stylu życia oraz będą dekorować ekologiczną papierową torbę na zakupy. Każda rodzina, biorąca udział w warsztatach, otrzyma sadzonkę, którą będzie mogła uprawiać na balkonie lub w przydomowym ogródku.
Tego samego dnia maluchy obejrzą przedstawienie pt. „Cyrk sznurkowy”. Głównym bohaterem będzie nietypowa postać – ożywiony sznurek! Uniwersalny i plastyczny materiał jest często niedoceniany, a w teatrze za kulisami odgrywa bardzo ważną rolę. Tym razem ożywiony materiał zagra pierwsze skrzypce na scenie, wcielając się w postać pana Sznurkowego. Jak zakończy się niezwykła zamiana miejsc? Historia na pewno zainteresuje małych widzów!
Warsztaty Ekoodpowiedzialni oraz teatrzyk pt. „Cyrk sznurkowy” odbędą się 21 kwietnia w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz przy ul. Rejewskiego 3 w Bydgoszczy. Warsztaty odbędą się w godz.: 11.00-17.00, natomiast spektakl będzie odegrany trzykrotnie o godz.: 13.00, 15.00 oraz 17.00. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.  


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem