Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Wernisaż wystawy prac Dilana Abdulli Nocne

Gdzie?
Wernisaż wystawy prac Dilana Abdulli Nocne

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy prac Dilana Abdulli Nocne sesje malarskie, który odbędzie się w Bydgoskim Centrum Sztuki im. Stanisława Horno-Popławskiego (ul. Jagiellońska 47, Bydgoszcz) w piątek 13 kwietnia 2018 roku o godzinie 19.00.
Na wystawie zaprezentowane zostaną prace z najnowszej serii zatytułowanej Spękania, które powstawały od początku 2017 roku. Obrazy te to swoiste eksperymenty z formą malarską, poprzez które artysta poszukuje granicy między sztuką przedstawiającą i abstrakcyjną.
Obok obrazów wykonanych tradycyjną techniką olejną na płótnie, będzie można zobaczyć quasi - rzeźbiarskie prace strukturalne, tworzone przy użyciu piasku, żwiru, kleju czy alkoholu. Jak mówi sam artysta: Ze względu na wykorzystane środki obrazy te wciąż „pracują”. Proces ich tworzenia trwa i kompozycje te zapewne z czasem ulegną przeminie. Zmiany te są więc nie tylko planowane, ale wręcz pożądane.
Dilan Abdulla (ur. 1987, Białystok) - malarz i historyk sztuki. Ukończył PLSP w Koszalinie ze specjalizacją sztuk użytkowych (snycerstwo). Edukację kontynuował na Uniwersytecie Gdańskim i po pięciu latach nauki uzyskał tytuł magistra historii sztuki. Uprawia głównie malarstwo abstrakcyjne. Jego prace znajdują się w kolekcjach w kraju i za granicą (Niemcy, Dania, Francja, Australia, USA, Kurdystan (Irak).
Wystawa potrwa do 17 maja. Towarzyszyć jej będzie pokaz wirtualnej rzeczywistości "Kamienny ogród Stanisława Horno - Popławskiego".


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem