EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Torbyd - otwarcie lodowiska

Gdzie?
Torbyd - otwarcie lodowiska

5 stycznia otwarte zostanie kryte lodowisko nad brzegiem Brdy. Na nowoczesnym „Torbydzie” – taką nazwę wybrali bydgoszczanie – w pierwszych dniach Nowego Roku zaplanowano między innymi laserowe show, pokazy rzeźbienia w lodzie i zwiedzanie nowego obiektu. Każdy będzie mógł się nauczyć jazdy na łyżwach.
- Cieszę się, że mimo dodatkowych prac otwieramy lodowisko, tak jak zakładaliśmy, już tej zimy – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. - Bydgoszcz po 16 latach przerwy odzyskuje „Torbyd”, ale w zupełnie nowej odsłonie. Postawiliśmy na najnowsze technologie i nowoczesną architekturę. Kryte lodowisko jest też kolejnym obiektem, który dedykowany jest zarówno mieszkańcom Bydgoszczy jak i całej metropolii.
Z okazji otwarcia, które rozpocznie się w piątek (5 stycznia) po południu na mieszkańców czekać będzie szereg atrakcji. Wśród nich są między innymi laserowe show połączone z pokazami pirotechnicznymi. Artyści zaprezentują sztukę rzeźbienia w lodzie oraz pokazy tańca synchronicznego. Nie zabraknie również okolicznościowego tortu i oficjalnego przekazania kluczy do nowego obiektu. W trakcie wszystkich atrakcji będzie można zwiedzić lodowisko.
W pierwszy styczniowy weekend za wejście na tafle nie trzeba płacić . Na lodowisku w towarzystwie instruktorów i animatorów będzie można uczyć się jazdy na łyżwach oraz samemu spróbować rzeźbienia w lodzie. W budynku będzie funkcjonować specjalne oświetlenie architektoniczne.
Budowa lodowiska trwała półtora roku. Umowę z wykonawca podpisano w czerwcu ubiegłego roku. Inwestycja pochłonęła 24 mln zł. Była w całości finansowana z budżetu miasta. Warto podkreślić, że efektowna bryła lodowiska przypominająca lodowy kryształ to efekt pracy projektantów oraz Społecznej Rady ds. Estetyki Miasta. Wykonawcą prac było konsorcjum firm Alstal oraz AGB2. Projekt przygotowało biuro TBiARCHITEKCI.
Lodowisko ma pełnić przede wszystkim funkcję miejskiej ślizgawki dla mieszkańców. Płyta lodowiska posiada jednak parametry spełniające wymogi International Ice Hockey Federation, co pozwoli rozgrywać także mecze. Budynek jest wyposażony w funkcje usługowe, m.in. szatnie z szafkami samoobsługowymi, szatnie hokejowe dla zawodników, suszarnie sprzętu hokejowego, wypożyczalnię łyżew wraz z ostrzalnią i suszarnią, punkt handlowy, pomieszczenie medyczne, ogólnodostępne trybuny z uchylnymi siedziskami oraz restauracja z oknem widokowym na taflę lodu.
Cena podstawowego biletu od 8 stycznia wynosić będzie 5 zł za 30 min i 20 groszy za każdą następna rozpoczętą minutę. Bilety ulgowe kosztować będą 3 zł za 30 minut i 15 groszy za każdą rozpoczętą minutę. Obowiązywać będzie też szereg zniżek, między innymi dla posiadaczy Bydgoskiej Karty Dużej Rodziny oraz Bydgoskiej Karty Seniora. Dokładny cennik zostanie udostępniony z początkiem stycznia na stronie zarządcy obiektu ( HSW „Łuczniczka”) http://www.luczniczka.bydgoszcz.pl/


Ważne liczby:
Koszt inwestycji – 24 mln zł brutto
Powierzchnia użytkowa – 4605 metrów kwadratowych
Liczba osób, które jednocześnie mogą przebywać na tafli – 240


Daty:
1 luty 2016 – ogłoszenie przetargu na prace budowlane
2 czerwca 2016 - podpisanie umowy z wykonawcą
5 stycznia 2018 – otwarcie obiektu


Program otwarcia:
PIĄTEK 16:30-21:00
16:30 – wstęp (muzyka, rzeźbienie w lodzie, konkursy dla dzieci, oświetlenie, food trucki itp.)
17:00 - oficjalne otwarcie , show laserowe, efekty pirotechniczne
17:15 – przekazanie klucza
17:30 – pierwszy pokaz tańca synchronicznego
18:00 – show laserowe
18:00 – gotowość rzeźby lodowej
18:15 – okolicznościowy tort
18:15 – pokaz tańca
18:45 – pokaz tańca i zwiedzanie
19:00 – show laserowe
19:20 - pokaz tańca i zwiedzanie
19:45 – pokaz tańca i zwiedzanie
20:00 – show laserowe
20:15 – pokaz tańca i zwiedzanie
21:00 - zakończenie


SOBOTA 11:00-21:00
11:13 – nauka jazdy na łyżwach
12:00 - zaczynamy rzeźbić w lodzie
12:15 – wioska olimpijska
13:16 – animatorzy (Family Park)
16:18 – nauka jazdy na łyżwach


NIEDZIELA 11:00-18:00
11:13 – nauka jazdy na łyżwach
12:15 – wioska olimpijska
13:16 – animatorzy (Family Park)
16:18 – nauka jazdy na łyżwach


Wstęp na lodowisko w dniach 5-7 stycznia będzie bezpłatny

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem