EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Pinokio

Gdzie?
Pinokio

SPEKTAKL
duża scena
Gramy: 28 stycznia (niedziela) g. 17.00 oraz 29 stycznia (poniedziałek), g. 10.00
czas trwania: 85 min
reżyseria Paweł Aigner
scenografia Michał Golubowski
muzyka Zbigniew Krzywański
występują Krzysztof Parda (Pinokio), Krzysztof Grzęda (Dżepetto, Pulcinella, Tata, Doktor II, Gospodarz), Grażyna Rutkowska-Kusa (Wróżka, Policjantka, Rozyna, Kura), Marta Parfieniuk-Białowicz (Świerszcz, Kot, Doktor III), Mariusz Wójtowicz (Dyrektor Teatru, Ogniojad, Handlarz. Lis, Doktor I)
od lat 5.
Pinokio jest to jedna z najwybitniejszych powieści dla dzieci, która kształtuje ich wyobraźnię i jest źródłem wielu inspiracji literackich po dziś dzień.
Inscenizacja teatralna „Baja Pomorskiego” włącza główną opowieść o niezwykłym chłopcu-lalce z długim nosem w widowisko teatralne przygotowane przez trupę wędrujących aktorów-komediantów. Tworzą oni niepowtarzalną i zabawną grupę aktorską, która zabiegami czysto teatralnymi przemienia swój teatr-wóz w kolejne miejsca znane z historii Pinokia – dom Dżeppetta, Pole Cudów, dom wróżki czy wnętrze wieloryba. Pinokio jest tu niegrzecznym chłopcem,  żądnym poznania świata i chętnie podejmującym ryzykowne decyzje. Oczywiście kłamie, ale też cierpi za każdym razem, gdy wydłuża mu się nos. Na scenie w roli Pinokia oglądamy aktora i animowaną przez niego drewnianą lalkę, z którą dramatycznie obchodzą się Lis i Kot.
Wartko opowiedziane losy Pinokia przeplatane są ciekawie zaaranżowanymi piosenkami, które sprawiają, że dzieje drewnianego chłopca układają się w metaforyczną teatralną opowieść o sercu jako źródle człowieczeństwa. Teatr jawi się w tym spektaklu jako jedna z najlepszych szkół życia - bo czyż nie jest to zwierciadło, w którym przegląda się każdy ludzki czyn.


 spektakl gościnny z teatru Baj Pomorski

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem