EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Movie Mówi Project-Debiutanci 1

Gdzie?
Movie Mówi Project-Debiutanci 1
Zapraszamy na pierwszy w tym sezonie MOVIE MÓWI PROJECT, który jest autorskim cyklem edukacyjnym dr Magdaleny Wichrowskiej. Tym razem przyjrzymy się polskiej kinematografii. Inspiracją do tegorocznej odsłony spotkań był miniony rok - pod wieloma względami przełomowy dla polskiego filmu. Z ogromnym żalem żegnaliśmy ikony kina, jednocześnie smutnym rozstaniom towarzyszyły doniesienia o nagrodach i entuzjastycznym przyjęciu polskich tytułów na światowych festiwalach. W Gdyni po raz kolejny wyraźnie zaznaczyli swoją obecność reprezentanci młodego pokolenia filmowców. Publiczność także nie zawiodła - chętnie wybierając w 2016 roku polskie premiery. I chociaż sukces frekwencyjny nie zawsze szedł w parze z wartością artystyczną prezentowanych filmów, jest nim bez wątpienia współczesny pejzaż polskiego kina, które nie mówi jednym głosem, coraz częściej zaskakując różnorodnością i odkrywczością.

Cykl MOVIE MÓWI PROJECT "Debiutanci" jest próbą wywołania dyskusji o nowym pokoleniu autorów, ewolucji poetyki kina, a także przedstawienia pierwszych filmowych kroków reżyserek i reżyserów, którzy mają już na swoim koncie pełnometrażowy debiut. W ramach cyklu zobaczymy ich krótkometrażowe filmy zrealizowane w programie "30 minut", który Studio Munka dedykuje debiutantom.

Już 27 stycznia obejrzymy krótkie filmy Marii Sadowskiej ("Dzień kobiet", "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej"), Agnieszki Smoczyńskiej ("Córki dancingu"), Borysa Lankosza ("Rewers", "Ziarno prawdy") oraz Jana P. Matuszyńskiego ("Ostatnia rodzina"):

NON-STOP KOLOR, reż. Maria Sadowska
ARIA DIVA, reż. Agnieszka Smoczyńska
OFFLINE, reż. Jan P. Matuszyński
OBCY VI, reż. Borys Lankosz

Projekcji towarzyszyć będzie wykład wprowadzający dr Magdaleny Wichrowskiej / Katedra Przemysłów Kreatywnych WSG.
Projekt realizowany dzięki współpracy ze Studiem Munka.

Wstęp wolny.
do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem