Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

DAGADANA

Gdzie?
DAGADANA
Koncert zainauguruje oficjalne otwarcie "OGRODU UPRAWY SZTUKI" realizowanego w ramach projektu STARY FORDON - MIASTECZKO SZTUKI Organizatorzy chcieliby, aby miał wyjątkową i niezwykłą oprawę scenograficzną. Solistki zespołu DAGA i DANA występują w przepięknych wieńcach przypominających rozkwiecone ogrody. Inspirując się ich przepięknymi nakryciami głowy ZAPRASZAJĄ DO WSPÓLNEJ ZABAWY i przybycia na koncert w wieńcach, kwiecistych kapeluszach, a nawet w ludowych stylizacjach. Aby ułatwić Państwu zadanie Organizatorzy zapraszają w czwartek 14 lipca do WARSZTATU przy ul. Bydgoskiej 26 i w piątek 15 lipca ( w dzień koncertu) na WARSZTATY TWORZENIA WIANKÓW. W czwartek od godz. 12:00 do godz. 20:00, w piątek od godz. 17:00 do koncertu. 

Udział w warsztatach bezpłatny, ale mile widziane różne akcesoria do tworzenia wianków.
WSTĘP NA KONCERT WOLNY 

DAGADANA już od ośmiu lat znakomicie łączy elementy kultury ukraińskiej i polskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Tym razem zespół zwrócił się w stronę dziś już nieco zapomnianej muzyki ludowej. Na nowej płycie znalazły się tradycyjne piosenki z różnych regionów Polski (m.in. z Kurpiowszczyzny i Wielkopolski), ludowe pieśni ukraińskie i łemkowskie, a także jeden wyjątkowy utwór nagrany po chińsku wspólnie z poznanym w Pekinie zespołem North Lab. Trzon nowego albumu "Meridian 68" stanowią ludowe piosenki z Polski i Ukrainy. Artystki inspiracji szukały w różnych źródłach: u swoich bliskich, podczas warsztatów muzyki etnicznej, w książkach. Z kolei wschodni kierunek to wynik spotkania z niezwykłymi muzykami: Hassibagenem z Mongolii i Aiys Songiem z Chin podczas wizyty zespołu w Pekinie.

Debiutancka płyta "Maleńka" zyskała uznanie mediów oraz opiniotwórczych postaci świata kultury, a Program III Polskiego Radia udzielił jej swojego patronatu. Zespół został też nominowany do Fryderyków 2011 w dwóch kategoriach: Album Roku Folk/Muzyka Świata oraz Fonograficzny Debiut Roku (w pierwszej kategorii udało się zdobyć statuetkę). Ich drugi album - "Dlaczego nie" był nominowany do Fryderyków 2012 w kategorii Album Roku Folk/Muzyka Świata. Trzecia płyta - "List do Ciebie" (z poezją Janusza Różewicza) - spotkała się z uznaniem środowiska muzycznego i literackiego.Najnowszy album "Meridian 68" znalazł się na 8. miejscu najbardziej prestiżowego zestawienia płyt z muzyką świata World Music Charts Europe oraz na 16. miejscu Transglobal World Music Chart.

Daga Gregorowicz - wokal, elektronika
Dana Vynnytska - wokal, instrumenty klawiszowe
Mikołaj Pospieszalski - wokal, kontrabas
Bartosz Mikołaj Nazaruk - perkusja

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem