Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Wakacje w mueum

Wakacje w mueum
Warsztaty oraz gry w bajkowym plenerze Wyspy Młyńskiej czekają na chętnych do wspólnej zabawy podczas Wakacji w Muzeum. Dla wszystkich, którzy szukają pomysłu na ciekawe spędzenie czasu w mieście podczas wakacyjnych miesięcy Muzeum Okręgowe przygotowało specjalną ofertę warsztatową.
W każdy kolejny wtorek lipca (5,12,19,26) i sierpnia (2,9,16,23,30) będziemy spotykać się o godz. 11.00 przed Galerią Sztuki Nowoczesnej, by uwolnić artystyczną ekspresję podczas cyklu "Wtorkowych Warsztatów Wakacyjnych". Każdy kolejny tydzień będzie przynosił nowe zadania.
Podczas miesięcznego cyklu interdyscyplinarnych warsztatów "W muzealnych zakamarkach" dominować będą cztery tematy:
1) "Przezroczyste światy i wielobarwne ornamenty", spotkanie dotyczyć będzie wystawy "Podstawy i procesy. Szkło artystyczne twórców z ASP we Wrocławiu". Podczas zajęć uczestnicy spotkają się z Panią Moniką Kosteczko-Grajek, która opowie o ciekawostkach prezentowanej wystawy. Podczas części warsztatowej, każdy uczestnik wykona swój własny autorski witraż.
2) "W warsztacie mincerza", spotkanie związane będzie z wystawą "Dzieje Pieniądza. Wojna XXX-letnia". Podczas zajęć uczestnicy spotkają się z kustoszem, który przybliży prezentowaną ekspozycję. Podczas części warsztatowej, każdy uczestnik wykona kopię monety.
3) "Muzealne abstrakcje", spotkanie dotyczyć będzie stałej ekspozycji Galerii Sztuki Nowoczesnej. Podczas zajęć uczestnicy spotkają się z Panią kustosz Ingą Kopciewicz, która opowie o wybranych dziełach, które będą inspiracją do dalszej pracy. Podczas części warsztatowej uczestnicy zaprojektują unikalny wzór, ornament lub kompozycję, którą następnie utrwalą na płóciennej torbie techniką pasteli do tkanin.
4) "Bydgoska moda", spotkanie odbędzie się na ekspozycji "Od Starego Rynku do Placu Wolności. Spacer ulicami międzywojennej Bydgoszczy". Podczas zajęć uczestnicy spotkają się z Panią Anną Nadolską, która opowie o zakamarkach i ciekawostkach prezentowanej wystawy. Podczas części warsztatowej, każdy uczestnik wykona własną unikatową ozdobę.
Cykl spotkań będzie powtórzony również w sierpniu.
Na zakończenie wakacji 30 sierpnia zapraszamy na spektakl z okazji pożegnania lata, który będzie również okazją do spotkania uczestników warsztatów.
Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Na wszystkie zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: 52 58 59 914 lub 911. Ilość miejsc ograniczona.
Osoby, którym nie uda się zapisać na wtorkowe zajęcia zapraszamy na zajęcia, które odbędą się bezpośrednio po warsztatach i na które wstęp jest wolny
:
5 lipca i 2 sierpnia - Policz sztukę - tworzenie dzieła sztuki za pomocą rzutu kostką (do obrazu Ryszarda Winiarskiego)
12 lipca i 16 sierpnia - praca z kartą zadań na aktualnych wystawach w ECP
19 lipca, 2 sierpnia - tworzenie kolażu
26 lipca, 23 sierpnia - tworzenie przestrzennej widokówki

Maluchy wraz z rodzicami zachęcamy do uczestniczenia w zajęciach z cyklu "Wakacyjne CzwARTki"
W każdy czwartek (7,14,21,28) lipca i sierpnia (4,11,18,25) zapraszamy o godz. 11.00 na "Wakacyjne czwARTki", czyli gry i zabawy na podstawie naszej najnowszej publikacji "Pan Wyczółkowski i tajemnice jego domu".
Punkt zbiorczy - Dom Leona Wyczółkowskiego, przy ul. Mennica 7. Na czwartkowe zajęcia nie obowiązują zapisy.

Uwaga: zajęcia z oferty "Wakacje w muzeum" adresowane są do osób indywidualnych. Grupy zorganizowane prosimy o korzystanie ze stałej oferty edukacyjnej Muzeum Okręgowego. Wstęp na wszystkie działania edukacyjne jest bezpłatny.
do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem