EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

„Werter” na żywo z Royal Opera House w Londynie

Gdzie?
„Werter” na żywo z Royal Opera House w Londynie
"Werter"- Opera z Royal Opera House 27 czerwca na żywo w Multikinie!

Multikino i British Council zapraszają na transmisję sezonu 2015/2016 Royal Opera House. 27 czerwca 2016 r. Multikino pokaże po raz pierwszy "Wertera", operę Julesa Masseneta. Transmisja z Covent Garden w Londynie rozpocznie się o godzinie 20:00. To niezwykłe wydarzenie widzowie zobaczą tylko w 15 wybranych kinach sieci Multikino.Royal Opera House to jeden z najważniejszych gmachów operowych w Londynie, znajdujący się w centralnej części miasta - w dzielnicy Covent Garden, siedziba Opery Królewskiej (The Royal Opera) i Królewskiego Baletu (The Royal Ballet). Do dziś Opera Królewska, obok takich teatrów jak Teatro alla Scala, Opera Wiedeńska, Gran Teatre del Liceu i Metropolitan Opera, należy do najpiękniejszych i najznakomitszych budynków operowych świata, gdyż od początku istnienia teatr ściąga tłumy widzów z różnych zakątków świata. Na tej scenie występowało i występuje wielu polskich artystów, takich jak: Ewa Podleś, Piotr Beczała, Mariusz Kwiecień czy Aleksandra Kurzak.

"Werter" na żywo z Royal Opera House w Londynie.

Werter
Opera w 4 aktach
Data transmisji: 27 czerwca, 20:00
Czas trwania: ok 3 godzin, w tym 2 przerwy
Napisy: angielskie

Obsada:
Vittorio Grig?lo jako Werter (tenor)
Joyce DiDonato jako Charlotta (mezzosopran)
Heather Engebretson jako Zofia (sopran)
David Bizic jako David
Jonathan Summers jako Baliw / sędzia (baryton) 
Yuriy Yurchuk jako Johann (bas/baryton)
François Piolino jako Schmidt (tenor)
Rick Zwart jako Brühlmann (baryton/bas)

Realizatorzy:
Muzyka - Jules Massenet
Dyrygent - Antonio Pappano
Reżyseria - Benoit Jacquot
Libretto - Edouard Blau, Paul Milliet oraz Georges Hartmann
Koncertmistrz - Vasko Vassilev
Scenografia i oświetlenie - Charles Edwards
Kostiumy - Christian Gasc
Orkiestra Opery Królewskie

Streszczenie libretta:
Akt I
W ogrodzie domu Bailifa (urzędnika sądowego), który już teraz, chociaż to dopiero lato, ćwiczy z dziećmi śpiewanie kolędy. Pojawiają się przyjaciele Bailifa, by wyciągnąć go do gospody, poznajemy też jego córki: młodszą Sophie i starszą Charlottę. Starsi mówią o wieczornym balu i o rozmarzonym, melancholijnym młodzieńcu - Werterze, który ma towarzyszyć Charlotcie na balu pod nieobecność jej narzeczonego Alberta. Pojawia się i sam Werter - pierwszy raz w domu Bailifa, oczarowany sielską atmosferą tu panującą. Ale gdy wszyscy wychodzą - Werter z Charlottą na bal, Bailif z przyjaciółmi do gospody - niespodziewanie wraca z podróży Albert, witany z radością przez siostrę Charlotty, Sofie. Tymczasem po balu Werter, zakochany w Charlotcie, oświadcza się jej. I dowiaduje się w odpowiedzi, że jest już zaręczona, co więcej: dała słowo umierającej matce, że poślubi Alberta...

Akt II 
Albert i Charlotta są już trzy miesiące po ślubie. Właśnie idą, wraz z innymi mieszkańcami miasteczka, do kościoła. Werter obserwuje młodą parę, rozpacza i myśli o samobójstwie. Po nabożeństwie rozmawia z Albertem, który wie o jego uczuciu do Charlotty, zapewniając go o swojej lojalności. Przez chwilę sam na sam z Charlottą, mówi jej, że wyjedzie z miasteczka. 

Akt III 
Dzień wigilii. Charlotta zaczyna sobie zdawać sprawę z uczucia do Wertera, czyta ze smutkiem listy od niego, siostra stara się ją pocieszyć. I oto wchodzi Werter. Wrócił. Nie mógł żyć z dala od niej. Oboje wspominają chwile, kiedy tłumaczył dla niej poezje Osjana. Werter czyta jej jeden z tych wierszy (sławna aria: Pourquoi me réveiller, ô souffle du printemps...) i w gwałtownym uniesieniu ponawia swoje wyznania. Charlotta ucieka przed nim. Werter odchodzi. Lecz gdy odszedł, okaże się, że zostawił list do Alberta, w którym prosi go o pożyczenie rewolweru, ponieważ "udaje się w daleką podróż"... Zaś Albert polecił zanieść mu ów rewolwer. Charlotta domyśla się zamiarów Wertera i przerażona biegnie do jego mieszkania. 

Akt IV 
Werter postrzelił się śmiertelnie. Umiera. Wbiega Charlotta. W obliczu śmierci wyznaje Werterowi, że też go kocha. Za oknem słychać dzieci śpiewające kolędę. 

Transmisje z Royal Opera House 2015/2016 zobaczymy w następujących 15 kinach tylko w sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Bilety: 
Warszawa Ursynów i Warszawa Złote Tarasy:
45 zł - bilet normalny 
40 zł - bilet ulgowy (dla uczniów i studentów z ważną legitymacją)
35 zł - Bilet grupowy (dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób)
Pozostałe kina:
40 zł - bilet normalny
35 zł - bilet ulgowy (dla uczniów i studentów z ważną legitymacją oraz Seniorów) 
30 zł - bilet grupowy (dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób)

Bilety już w sprzedaży w kasach kin oraz na stronie www.multikino.pl 

Bilety grupowe dla grup powyżej 15 osób do nabycia u specjalistów ds. rezerwacji grupowej w poszczególnych kinach (telefony kom. pon - pt, 9-17):

Multikino Bydgoszcz, ul. Marszałka Focha 48, 85-070 Bydgoszcz, tel.: 52 568 43 24
do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem