EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Tyczka na Wyspie

Gdzie?
Tyczka na Wyspie
Jedna z najbardziej widowiskowych konkurencji lekkoatletycznych w scenerii najpiękniejszego zakątka Bydgoszczy, Wyspy Młyńskiej - na takie atrakcje zapraszamy w sobotę, 4 czerwca. Wydarzenie będzie promocją Mistrzostw Świata do lat 20.

14 tyczkarzy zmierzy się w konkursie, którego początek zaplanowano na godz. 17.00. Wstęp, oczywiście, wolny. Na 45-metrowym rozbiegu ustawionym na podwyższeniu zobaczymy oczywiście m.in. naszego Pawła Wojciechowskiego. 

- Tyczką zaraziłem się właśnie oglądając zawody zorganizowanego na Starym Rynku. Dlatego cieszę się, że udało się zorganizować takie zawody. W ub.r. Bydgoszcz była dla mnie szczęśliwa. Podczas Festiwalu Lekkoatletycznego skoczyłem 5,80 i liczę, że nie mniej będzie w tym roku. Nie mogę się już doczekać zawodów. Będę robić wszystko, żeby znaleźć się w czołówce - zaznacza mistrz świata z Daegu 2011. 

Tyczka na Wyspie jest elementem promocji mistrzostw świata juniorów w lekkiej atletyce, które odbędą się w dniach 19-24 lipca w naszym mieście, natomiast zawodnik Zawiszy jest ich ambasadorem. 

W konkursie na Wyspie, z Pawłem Wojciechowskim, rywalizować będą m.in. Piotr Lisek i Robert Sobera, a także młodzieżowiec Zawiszy, 21-letni Karol Pawlik, który w niedzielę, 22 maja, w czasie IV Międzynarodowego Konkursu w Skoku o Tyczce rozgrywanego na pilskim deptaku, skoczył 5,40.

 - Konkurs skoku o tyczce zaczynamy o godz. 17.00, ale kibiców zapraszamy wcześniej, już od godz. 13. Będą lekcje lekkoatletyczne dla najmłodszych, będzie można spróbować swoich sił w rywalizacji z Colinem Jacksonem i Anną Rogowską, trzecią ambasadorką lipcowych mistrzostw. Na prawdziwej, ale krótkiej, bo zaledwie 30-metrowej bieżni będzie można pobiec i sprawdzić swój wynik dzięki profesjonalnemu pomiarowi czasu. Spotkać będzie można w zasadzie wszystkie gwiazdy, które dzień później wystartują w Europejskim Festiwalu Lekkoatletycznym, m.in. Pawła Fajdka, Konrada Bukowieckiego, Marikę Popowicz-Drapałę czy Tomasza Majewskiego - zachęca Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku lekkiej Atletyki.

Konkurs Tyczka na Wyspie odbędzie się w ramach projektu Aktywna Bydgoszcz. Będzie to przedsmak emocji, jakie czekają nas dzień później, w niedzielę, 5 czerwca, na stadionie Zawiszy w ramach XVI Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego.
do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem