Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

NA WSI. #CzyTam Świat. Czytam książki, poznaję świat.

Gdzie?
NA WSI. #CzyTam Świat. Czytam książki, poznaję świat.

Informacje od Organizatora:
Sensoryczne spotkania z najmłodszymi (i nieco starszymi) dziećmi i najlepszymi książkami dla dzieci. Każde z nich to PRZYGODA ze sztuką i wsparcie rozwoju dziecka.
Tym razem książki O WSI, ROLNICTWIE, ROLNIKACH, ZWIERZĘTACH GOSPODARSKICH..., nic więcej, a tak wiele.
To spotkania dla Rodziców (jak najbardziej dorosłych) i dzieci w wieku od 1,5 roku do 6 lat (piękne są interakcje między dziećmi w różnym wieku).
Spotkanie otwiera cykl pn. "CzyTam Świat. Czytam książki, poznaję świat", realizowany przez Fundację 12 Kamienica przy finansowym wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury).
Dzięki temu
ZAJĘCIA SĄ NIEODPŁATNE, jednak obowiązują zapisy (o czym poniżej).
Formuła obejmuje warsztaty, na których Wasze dzieci nie tylko rozkochają się w książkach. Zetkną się też z innymi dziedzinami sztuki, np. muzyką, plastyką, tańcem, a nawet kulinariami. Wszystko to w formie wspierającej ogólny rozwój dziecka i procesy integracji sensorycznej. W oparciu o temat książek z danego spotkania dzieci poznają świat, przez wzrok, słuch, dotyk, smak, węch...
Dla tych, którzy nie znają tej autorskiej formuły, informacja, że zajęcia, według własnego pomysłu, prowadzi Lucyna Brzezinska-Eluszkiewicz, filolożka polska, pedagożka i absolwentka studiów z zakresu terapii i diagnozy SI. Dwukrotnie (w latach 2019 i 2020) nominowana do nagrody Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY, International Board on Books for Young People, w kategorii Upowszechnianie Czytelnictwa.
Zaglądajcie pod #CzyTamŚwiat #CzytanieiDziałanie.
Prowadząca jest zaszczepiona przeciw Covid 19, jednak na zajęciach stosowane będą obowiązujące przepisy sanitarne.
M.in. z tym wiąże się konieczność stałych grup i wejściówek.
Zapisujcie się zatem i CZEKAJCIE NA INFORMACJĘ ZWROTNĄ.
PISZCIE: tuczytam@op.pl, w temacie wiadomości wpisujcie "czytam, projekt, NA WSI"
Warto też w zgłoszeniu zawrzeć wiek dziecka (dzieci) i swój numer telefonu.
DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.
MIEJCIE, CHOĆBY DLA DZIECI, UBRANIA NA ZMIANĘ.
Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Wykorzystana ilustracja pochodzi z książki Erica Carle'a pt. "Pajączek", wydanej po polsku przez wydawnictwo Tatarak.
REGULAMIN ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH I ARTYSTYCZNYCH
UPOWSZECHNIAJĄCYCH CZYTELNICTWO
PN. CZYTAM ŚWIAT. CZYTAM książki, POZNAJĘ świat
PROWADZONYCH PRZEZ Fundację 12 Kamienica w Bydgoszczy
Zajęcia prowadzone są przez Fundację 12 Kamienica w Bydgoszczy, w ramach działań statutowych fundacji, z dofinansowaniem ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury"
Warunki uczestnictwa w zajęciach.
1. Fundacja 12 Kamienica prowadzi działalność edukacyjną i artystyczną w ramach zadań i celów statutowych.
2. Zajęcia „CZYTAM ŚWIAT. Czytam książki. Poznaję świat” to spotkania dla dzieci od 1 do 6 lat i dorosłych opiekunów. Podstawowymi celami zajęć są: ukazanie książek jako najlepszej drogi do edukacji i wszechstronnego rozwoju oraz przedstawienie atrakcyjnych i skutecznych sposobów na wprowadzenie książek w życie dziecka. Cykl obejmuje 17 spotkań ( w tym 14 spotkań z prowadzącą cykl, nagrodzoną przez Polską Sekcję IBBY za upowszechnianie czytelnictwa, w konkursie Książka Roku 2021, Lucyną Brzezinską-Eluszkiewicz i 3 spotkania specjalne: spotkania autorskie i koncert). Zajęcia rozpoczną się 18 sierpnia 2022 r. a trwać będą do końca grudnia 2022 r. Odbywać się będą raz w tygodniu, najczęściej w miejscu działań fundacji, przy ulicy Poznańskiej 12 w Bydgoszczy.
3. Każde ze spotkań ogłoszone zostanie z wyprzedzeniem co najmniej tygodniowym na profilach FB fundacji: Kamienica 12 | Facebook i TuCzyTam. Kamienica 12 | Facebook oraz podane zostanie do kalendarza miejskiego Miasta Bydgoszcz: https://visitbydgoszcz.pl/
4. Uczestnikami zajęć organizowanych przez Fundację 12 Kamienica mogą być jedynie osoby, które przestrzegają niniejszego Regulaminu oraz dopełniły zasad zgłoszenia email.
5. Na zajęcia należy zgłaszać się drogą email na adres: tuczytam@op.pl i czekać na informacje zwrotne (w których zawarte zostaną m.in. informacje o zakwalifikowaniu i RODO). O zakwalifikowaniu na zajęcia decyduje prawidłowość zgłoszenia, wiek dziecka i kolejność zgłoszeń.
6. Fundacja 12 Kamienica nie ponosi odpowiedzialności za mienie uczestników zajęć pozostawione na terenie placówki.
7. Zabrania się przebywania w salach zajęciowych bez wiedzy i zgody prowadzących zajęcia. Przebywając na sali należy podporządkować się poleceniom prowadzących.
8. Za szkody powstałe w wyniku niezastosowania się do poleceń prowadzących, odpowiedzialność ponosi opiekun prawny małoletniego uczestnika.
9. Rodzic lub opiekun prawny jest odpowiedzialny za opiekę nad dzieckiem w miejscu prowadzenia zajęć, przed ich rozpoczęciem, w czasie trwania i po zakończeniu.
10. Fundacja 12 Kamienica nie ponosi odpowiedzialności za bezpieczeństwo dzieci pozostawionych bez opieki.
11. Za szkody powstałe z winy uczestnika zajęć odpowiedzialność ponosi sam uczestnik lub jego prawny opiekun.
12. Każdy rodzic / opiekun prawny/ lub pełnoletni uczestnik zajęć ponosi odpowiedzialność za powierzony sprzęt.
13.Wszystkich uczestników zajęć obowiązuje bezwzględne przestrzeganie stosownych przepisów przeciwpożarowych, porządkowych, BHP jak i procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii Covid- 19.
14. Fundacja 12 Kamienica rejestruje zajęcia technikami cyfrowymi fotograficznymi i video, tym samym zastrzega sobie prawo do wykorzystywania i przetwarzania danych osobowych, zdjęć i nagrań filmowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych ze swoją działalnością statutową ze szczególnym uwzględnieniem ukazywania czytelnictwa jako atrakcyjnej aktywności.
Uczestnicy zajęć organizowanych przez Fundację 12 Kamienica, decydując się na uczestnictwo w zajęciach, wyrażają tym samym zgodę na wykorzystywanie ich danych osobowych, zdjęć i nagrań filmowych z ich udziałem, w celach jw., zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych w tym umieszczania ich wizerunku w relacjach medialnych, na stronach internetowej oraz portalach społecznościowych.
15. Nieprzestrzeganie regulaminu może skutkować skreśleniem z listy uczestników.
16. W kwestiach spornych i nieprzewidzianych niniejszym Regulaminem, decyzja o ich rozstrzygnięciu należy do Prezesa Fundacji 12 Kamienica, Adama Gadawskiego, ul. Poznańska 7, 85-129 Bydgoszcz, kontakt email: 12kamienica@gmail.com .


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem