EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

VPF 2019 | Wernisaż wystawy "Sur Moi" Lauren Benaim

Gdzie?
VPF 2019 | Wernisaż wystawy

Wernisaż erotycznych fotografii francuskiego artysty Lauren Benaïm.
Wystawa przeznaczona tylko dla osób dorosłych. Pojawią się na niej bardzo odważne akty i szeroko pojmowana seksualność.
Na wernisaż - WSTĘP WOLNY.
Po wernisażu odbędzie się After party w festiwalowym klubie "Zakład?" ( ul. Gimnazjalna 8/1c).
Wystawa potrwa do 26.10.2019r. Wstęp w ramach karnetu festiwalowego.
...………….........……….........………...………............………………….
Laurent Benaïm to francuski fotograf urodzony w 1965 roku w Paryżu. Obecnie mieszka i pracuje w Lipsku. W swojej pracy skupia się na wszelkiego rodzaju formach seksualności.
W technice gumy dwuchromianowej pracuje od 25 lat. Korzystając z tej techniki, Benaïm wzmacnia, teatralizuje i dramatyzuje scenę, dążąc do uniesienia fotografowanych ciał.
Technikę tę szeroko stosowali piktorialiści w XIX wieku do lat trzydziestych wieku XX. Ten wykorzystywany przez Benaïma proces tworzenia fotografii pozwala interweniować bezpośrednio w obraz i nadać mu osobistą interpretację. Rzeczywiście artysta korzysta zarówno z narzędzi malarza, jak i fotografa: pędzli, pigmentów i negatywów.
Każdy akt tworzenia fotografii odbywa się z wykorzystaniem szeregu narzędzi, co stanowi etap niezaprzeczalnej kreacji. Właśnie w tym geście oddaje się charakterystyczną indywidualną naturę gumy dwuchromianowej, daleką od ruchu mechanicznego i reprodukcji dążącej do nieskończoności.
Artysta miesza roztwór gumy arabskiej i pigmentu nie olejowego. Następnie łączy z go nasyconym roztworem dwuchromianu potasu. Układa tę mieszaninę na kartce papieru, po wysuszeniu jej w cieniu. W dalszej części procesu nasącza papier przez kontakt pod negatywem. Wreszcie zanurza w wodzie i za pomocą pędzla moduluje końcowy efekt.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem