EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Dzieci wolności. Spotkanie z redakcją kwartalnika "Fabularie"

Gdzie?
Dzieci wolności. Spotkanie z redakcją kwartalnika

„Dzieci wolności” – impreza edukacyjno-kulturalna w ramach Bydgoskiego Roku Wolności
Spotkanie z redakcją kwartalnika „Fabularie” i z poetami z rocznika 1989, przy okazji wydania 20. numeru pisma oraz towarzyszącej mu antologii pt. „Dzieci wolności. Antologia przełomu” pod redakcją Emilii Walczak, ze wstępem dr Elizy Kąckiej.
„Jakie są tytułowe dzieci wolności, o czym marzą, co je niepokoi? Co jest dla nich ważne, a co całkiem nieistotne? Jak widzą historię, a jak przyszłość? Czy czują się wyjątkowe, a może wręcz przeciwnie… Podzielcie się z nami swoją refleksją. Wspólnie stwórzmy portret pokolenia dzisiejszych 30-latków – równolatków polskiej demokracji!” – taką odezwę wystosowaliśmy wiosną 2019 roku na facebookowym fanpage’u „Fabulariów”, w demokratycznej formule otwartego naboru tekstów do wyjątkowej antologii pt. „Dzieci wolności. Antologia przełomu”. Reakcja była ogromna. Dziś już wiemy, że polscy autorzy – poeci i poetki, prozaicy, publicyści czy eseiści – urodzeni i urodzone w 1989 roku to m.in. animatorzy kultury, organizatorzy wydarzeń literackich, redaktorzy, slamerzy, krytycy literaccy, nauczyciele, podróżnicy, psychologowie i psychiatrzy, wolni strzelcy, niebieskie ptaki… Tak różni, a jednak w naszej antologii tworzą spójną mozaikę osobowości połączonych niejedynie datą urodzenia, ale też wspólną wizją świata.
W spotkaniu udział wezmą m.in.:
Iwo Sadecki – ukończył psychologię na sopockim Uniwersytecie SWPS; laureat konkursu MALT z 2017 roku, publikował w „Autografie”, „Blizie”, „Fabulariach” i na stronie wydawnictwa j. Twórca i administrator facebookowego fanpage’a „Spisane na straty”.
Patryk Zimny – opublikował cztery tomy wierszy, ostatnio „Zasiewanie chmur” (wyd. Duży Format, 2017). Jego wiersze ukazywały się w wielu czasopismach literackich, antologiach i w internecie. Laureat konkursów ogólnopolskich, turniejów jednego wiersza. Laureat 60. Czerwonej Róży. Stypendysta Miasta Gdańska w dziedzinie kultury (2011, 2014), Marszałka Województwa Pomorskiego (2010), Fundacji Stanisławy Fleszarowej-Muskat (2014). Obecnie mieszka w Gdańsku i pracuje nad tomem „Dłuży się miasto”.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem