Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

40-lecie istnienia ZOO

Gdzie?
40-lecie istnienia ZOO

W tym roku bydgoski Ogród Zoologiczny świętuje 40-lecie istnienia. Urodziny będą trwały prawie aż dwa tygodnie, a w programie m.in. festyn i zwiedzanie o świcie.
Decyzję o budowie zoo w Bydgoszczy podjęto w 1975 roku. Założenie było takie, by specjalizowało się w hodowli zwierząt rodzimych i dlatego otrzymało nazwę Ogród Fauny Polskiej. Oficjalnego otwarcia dokonano 19 lipca 1978 roku. Na przestrzeni lat w Myślęcinku zamieszkały jednak także zagraniczne okazy i dlatego od roku 2014 do odwiedzin zaprasza Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy.
W tym roku świętujemy więc urodziny tego wyjątkowego miejsca, a obchody trwać będą od   16 do 27 lipca.
Od   16 do 20 lipca   włącznie   codziennie o godzinie 10   z pawilonu Akwarium Terrarium będzie można wyruszyć na   zwiedzanie z przewodnikiem. Spacer potrwa ok. 1,5 godziny. Wystarczy wykupić bilet wstępu.
Nie lada gratka czeka w środę   25 lipca.   O godzinie 6   rozpocznie się bowiem   poranny obchód po zoo. Warto zobaczyć, co porabiają zwierzęta, gdy brama jest jeszcze zamknięta. Bilet kosztuje w tym przypadku 5 zł i będzie go można kupić w przedsprzedaży od poniedziałku 23 lipca.   
Ci, którzy przyjdą do zoo   17,19,24 i 26 lipca   kupią   bilet wstępu z upustem- za 7 zł i 9 zł. Należy przynieść jednak ze sobą jabłko, mango, arbuza lub banana. Rabat nie łączy się z innymi promocjami, m.in. kartami rodzinnymi.
W ramach urodzin Ogród Zoologiczny zaprasza na wyjątkowe spotkania autorskie.   19 i 20 lipca o godzinie 18.30   w pawilonie Akwarium Terrarium o zwierzętach opowiadał będzie ich wielki znawca,   dr Andrzej Kruszewicz. Z zawodu dyrektor warszawskiego zoo, z zamiłowania ornitolog, z wykształcenia lekarz weterynarii. Z pasją krzewi w mediach i na różnorakich prelekcjach miłość do zwierzaków,  a przede wszystkim do ptaków. 19 lipca będzie mówił o „Hipokryzji w naszych relacjach ze zwierzętami”, a dzień później zdradzi „Tajemnice ptaków”. Bilet na jedno wydarzenie kosztuje 5 zł (nie trzeba już kupować dodatkowej wejściówki; dzięki niemu można zwiedzić zoo przed rozpoczęciem spotkania) i można go kupić w przedsprzedaży, która rozpocznie się 16 lipca w kasie zoo.
W piątek   27 lipca   natomiast na   wieczór poetycki   zaprasza znany bydgoski poeta, dziennikarz i satyryk,   Zdzisław Pruss. Początek o godzinie   18.30   w pawilonie Akwarium Terrarium. Bilet w cenie 5 zł można kupić w kasie zoo od 24 lipca (nie trzeba już kupować dodatkowej wejściówki; dzięki niemu można zwiedzić zoo przed rozpoczęciem spotkania). Liczba miejsc na te trzy wydarzenia ograniczona.  
W niedzielę   22 lipca   na terenie zoo odbędzie się   festyn. Na sam początek od godz.   12 do 14   aż   100 osób   będzie miało rzadką okazję obejrzeć  zaplecze Akwarium Terrarium, które kryje w sobie ciekawe zakamarki.  Wejście małymi grupami, dlatego prosimy o cierpliwość. I choć to zoo ma urodziny, w ramach prezentu, osoby te będą mogły kupić bilet wstępu do ogrodu i na jego zaplecze za złotówkę. Przedsprzedaż tej właśnie wejściówki rozpocznie się 18 lipca.
 W godz.   14-16   występy artystyczne i opowieści pracowników zoo. W godz.   16-18   zwiedzanie z pokazami karmienia   m.in. niedźwiedzi, żubrów, wydry. W godz.   12-16   można wziąć udział w   grze terenowej   o ogrodzie zoologicznym i o pracy w nim.
O godzinie   18   zapraszamy na   tort.  


______________________
Kalendarz wydarzeń
     odbywających się w      Bydgoszczy      miej zawsze pod ręką dzięki      aplikacji mobilnej      (Android i iOS).     
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres      wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem