Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Fortepiany z przeszłością w Pałacu Starym - wernisaż wystawy

Gdzie?
Fortepiany z przeszłością w Pałacu Starym - wernisaż wystawy

Wystawa „Fortepiany z przeszłością” prezentuje najpiękniejsze zdjęcia wykonane podczas prac nad projektem Fortepian w zbiorach polskich Waldemara Kielichowskiego. Ukazuje to, co kryje się pod skrzynią fortepianu - mechanizmy instrumentów budowane z niemal zegarmistrzowską precyzją, pięknie zdobione ramy, szlachetnie profilowane klawisze, fortepiany rozebrane na części i zawarte w nich zaskakujące urządzenia, wnikliwe oko dojrzy także ślady niechcianych lokatorów w obiektach, które w przeszłości nie miały dostępu do prawidłowej opieki konserwatora. (Agata Mierzejewska)


Zapraszamy Państwa na czwartą odsłonę tej unikatowej wystawy. Wcześniej zdjęcia prezentujące m.in. Fortepiany i Pianina ze zbiorów Andrzeja Szwalnego można było zobaczyć w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia w Warszawie, Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, a także w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach.


Wstęp Wolny


 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem