Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Acoustic Trio

Gdzie?
Acoustic Trio

4.06.2017, niedz., godz. 16.00, Pałac Nowy w Ostromecku, wstęp 12 zł
Acoustic Trio - koncertGrupa zadebiutowała na przełomie 2014 i 2015 roku w elbląskim klubie Mjazzga, a wkrótce potem zarejestrowała materiał, na który złożyły się kompozycje Piotra Lemańczyka i Szymona Łukowskiego osadzone w stylistyce współczesnego jazzu. Wydany przez sopocką wytwórnię Soliton album został doceniony przez krytyków muzycznych, a na portalu Polish-Jazz Blogspot był albumem lipca 2015. W programie trio pojawiają się fragmenty ściśle zaaranżowane, jak i bazujące na swobodnej improwizacji, co sprawia, że muzyka grupy jest wielobarwna i nieprzewidywalna.


Skład zespołu:
Sławek Koryzno - perkusista, kompozytor, aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Laureat krajowych i międzynarodowych konkursów takich jak: European Jazz Contest, Ogólnopolski Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu, RCK Kołobrzeg, Student Jazz Festiwal w Bydgoszczy, Big Band Festiwal w Nowym Tomyślu, Swingin’ Saxonia w Dreźnie, Krokus Jazz Festival 2014 oraz Blue Note Poznań Competition 2014 (z grupą Kamil Piotrowicz Quintet). Współpracował z takimi muzykami jak Dominik Bukowski, Marcin Gawdzis, Tomek Sowiński, Adam Żuchowski, Cezary Paciorek, Maciej Sikała, Maciej Grzywacz, Piotr Lemańczyk, Leszek Możdżer.
Piotr Lemańczyk – kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor należy do grona wybijających się muzyków na europejskiej scenie jazzowej. Często współpracuje zarówno z polskimi, jak i światowymi gwiazdami jazzu, jak: Jerry Bergonzi, Tim Hagans, Gary Novak, Dave Kikoski, Seamus Blake, Walter Smith 3, Clarence Penn, Brian Melvin, Avishai Cohen Tr. i in. Wcześniej zdobywał nagrody na festiwalach Jazz Nad Odrą, Jazz Juniors, Pomorska Jesień Jazzowa. Supportował koncerty takich gwiazd, jak B.B. King, John Scofield czy Dave Holland. Jest jedynym Europejczykiem w składzie amerykańskiego zespołu BEATLEJAZZ. Nagrał siedem autorskich albumów. Był też nominowany do nagrody Fryderyk 2011 w kategorii Najlepszy Jazzowy Album Roku.
Szymon Łukowski – saksofonista, klarnecista, kompozytor, aranżer urodzony w 1986 roku w Bydgoszczy. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie klarnetu A. Dudzińskiego i saksofonu w klasie M. Sikały.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem