Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Das Moon - Dead Tour

Gdzie?
Das Moon - Dead Tour

2 czerwca zapraszamy na koncert promujący najnowszą płytę zespołu Das Moon: „Dead”.


Po zakończeniu koncertu, zagra człowiek doskonale obeznany w tematyce około electro i synth-pop Beniamin Wardziński!


biletyw cenie 30/40zł do nabycia w:


Cartridge ul. Dworcowa 66


Estrada stagebar Bydgoszcz


 


O ALBUMIE


We are not DEAD. "DEAD" is a new beginning


Das Moon przedstawia wyczekiwaną przez fanów trzecią płytę pt. „Dead” – 40 minut muzyki, 10 utworów, utrzymanych w estetyce electro i synth-pop dopełnionej nowofalową harmonią oraz charakterystycznym i poruszającym wokalem zjawiskowej Daisy K.


„Dead” eksploruje mroczne i zimne rejony elektroniki, ubarwia je przebojowym synthpopem. Dominują brzmienia syntezatorów analogowych, wirtualnych i potężne basy. To także zmodyfikowane gitary, charakterystyczne brzmienia perkusyjne oraz niepokojące sample z dźwiękami otoczenia. To przede wszystkim rozliczenie z przeszłością. „Dead” sięga do emocji, które zazwyczaj chowane są głęboko na dnie, do narkotycznych początków miłości, do jej końca i pożegnań, do podniecenia, euforii i strachu, do szaleństwa i wewnętrznej pustki. „Dead” wyznaje miłość i ironicznie komentuje sytuacje z życia codziennego. „Dead” to nowy początek.


 W dwóch utworach gościnnie na saksofonie zagrał Tomasz Świtalski, członek legendarnych zespołów Kryzys i Brygada Kryzys. W ten nietypowy dla elektroniki sposób Das Moon składa ukłon polskiej muzyce alternatywnej i reprezentowanym przez nią ideałom wolności.


 Producentem albumu „Dead” jest ponownie Paweł Gawlik (Paul Gavlic), finalne brzmienie i mastering są dziełem zdobywcy Grammy 2014 Jacka Gawłowskiego (JG Master Lab).


 Album „Dead” jest kontynuacją współpracy wydawniczej zespołu z wytwórnią Requiem Records, która od 20 lat konsekwentnie opowiada się po stronie muzyki ambitnej i wspiera najciekawsze poszukiwania polskich twórców.


 


O ZESPOLE


Das Moon tworzą Daisy Kowalsky – wokalistka i autorka tekstów (poetka Kamila Janiak) oraz dwóch muzyków i producentów DJ Hiro Szyma (syntezatory, perkusjonalia, a także cover art albumów) i Musiol (syntezatory, gitara oraz wizuale koncertowe i produkcja teledysków).


 Zespół powstał w 2010 roku. W 2011 ukazał się debiutancki album „Electrocution” (wyd. Polskie Radio / Warner), a w 2014 jego następca „Weekend in Paradise” (wyd. Requiem Records / Sonic). Das Moon promowało je trasami koncertowymi w Polsce i za granicą. Ma na koncie koncerty na festiwalach Mayday w Katowicach (edycja specjalna z okazji 15-lecia imprezy, w katowickim Spodku), Open'er w Gdyni, Castle Party w Bolkowie, Electronic Beats w Gdańsku czy Wave Gotik Treffen w Lipsku. Zespół dzielił sceny z takim artystami, jak James Blake, Jazzanova, Squarepusher, De/Vision, Camouflage i Front Line Assembly.


 Przed powstaniem Das Moon, od 2002 do 2010 roku, Musiol i DJ Hiro Szyma prowadzili kolektyw muzyczny i artystyczny Rh+ [Audiowizualna Grupa Przyjaciół], który wydał 3 albumy, a swoje koncerty multimedialne prezentował m.in. na festiwalach muzycznych i teatralnych w Polsce, Niemczech, Austrii i Włoszech. Pierwszymi inspiracjami dla muzycznych kreacji Das Moon były elektroniczne, industrialne, syntezatorowe i gitarowe brzmienia takich zespołów jak Kraftwerk, Pink Floyd, Einstürzende Neubauten, Depeche Mode, The Prodigy i Sonic Youth. Na bazie tych doświadczeń powstało oryginalne, współczesne brzmienie zespołu, które teraz Das Moon prezentuje na płycie „Dead”.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem