EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

„Bluesowe Szlaki” w wykonaniu BLUES DUO

Gdzie?
„Bluesowe Szlaki” w wykonaniu BLUES DUO
Koncert "Bluesowe Szlaki" w wykonaniu bydgoskich bluesmanów Andrzeja Talaśki i Jacka Herzberga to muzyczna podróż do magicznych czasów narodzin bluesa. Razem z muzykami Blues Duo przeniesiemy się do źródeł tej muzyki, odwiedzimy charakterystyczne dla bluesa miejsca, takie jak Delta Mississippi czy Chicago, poznamy sylwetki największych twórców tego gatunku. Zróżnicowany program koncertu ukazuje bogactwo odmian i stylów bluesa oraz jego wpływ na rozwój innych gatunków muzyki, jak np. rock?n?roll.

Jacek Herzberg - bydgoski bluesman, założyciel i lider kilku formacji muzycznych doskonale znanych bluesowej publiczności. W ciągu ponad 20 lat muzycznej aktywności ze swoimi zespołami - Green Grass, Doktor Blues, Double Six - wielokrotnie występował na najważniejszych festiwalach bluesowych w Polsce .Nagrał także kilkanaście płyt. J. Herzberg to również animator życia kulturalnego w Bydgoszczy i regionie. Pomysłodawca i organizator wielu projektów kulturalnych, m.in.: "Blues & Folk Festival", "Busker Fest", "Prosto z Mostu", "Muzyka 18. Południka".

www.greengrass.pl

Andrzej Talaśka - gitarzysta i wokalista z długoletnim doświadczeniem scenicznym. Absolwent Studium Muzyków Rozrywkowych STOMUR. W latach 1997-2002 występuje z zespołami Talars Band oraz To Let, a od 2004 r. do chwili obecnej rozwija karierę solową. A. Talaśka to także uzdolniony kompozytor i autor tekstów. Jego kompozycje można usłyszeć na płytach: Andrzej Talaśka - Talars Band (2001), Andrzej Talaśka - Solo Guitar Blues From Poland (2004), Andrzej Talaśka & Edmund Blues Band - Solo, Duo, Trio, Quarte (2006). Koncertuje w kraju oraz za granicą (m.in. Dania, Norwegia).

Kiedy 24.04.2016 / Niedziela / 16:00

Gdzie Pałac Nowy w Ostromecku

Wstęp 10 PLN

Jacek Herzberg - gitara akustyczna i rezofoniczna, harmonijka, kazoo, śpiew

Andrzej Talaśka - gitara akustyczna, śpiew
do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem