1. Karta rabatowa BIT 

Projekt Karty Rabatowej łączącej Bydgoszcz, Inowrocław i Toruń to rezultat współpracy pomiędzy organizacjami zajmującymi się promocją turystyki w tych trzech miastach regionu kujawsko-pomorskiego. Karta jest jednym z elementów, które mają sprawić, iż oferta przedsiębiorstw branży turystycznej będzie atrakcyjniejsza.

Projekt adresowany jest do turystów i mieszkańców partnerskich miast skupionych wokół Karty BIT. Posiadacze karty mogą korzystać z 10%, 15% czy 20% rabatów w kilkudziesięciu miejscach. Wśród partnerów Karty są hotele, restauracje, różnorodni usługodawcy, obiekty kulturalne i inne podmioty w Bydgoszczy, Inowrocławiu i Toruniu.

Do projektu Karty przystąpili również partnerzy z Ciechocinka oraz Solca Kujawskiego.

Liderem projektu jest Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna BYLOT.

Partnerzy Karty Rabatowej BIT, którzy oferują zniżki 10%, 15% i 20% w 3 miastach: Bydgoszczy, Inowrocławiu i Toruniu: TUTAJ


 

2. Paszport Turystyczny

Nasz region ma wiele do zaoferowania. Nie trzeba o tym przekonywać uczestników poprzednich edycji “Paszportu turystycznego”, którzy gromadzili pieczątki, brali udział w konkursach, wygrywali nagrody, a przede wszystkim – doświadczali uroków Kujaw i Pomorza. Więcej informacji: tutaj


 

3. Letnie zwiedzanie z przewodnikiem

 

Letnie spacery z przewodnikiem organizowane przez Bydgoskie Centrum Informacji.Na kolejne spacery zapraszamy w sezonie 2015. O dokładnych terminach poinformujemy - tutaj.
W ostatnim sezonie proponowaliśmy trzy trasy: Poznaj Stare Miasto, Dookoła Śródmieścia, Stary Kanał Bydgoski.


 

4. Oferty specjalne Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

W Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy prowadzona jest także działalność edukacyjna. Organizowane są lekcje muzealne przeznaczone dla dzieci i młodzieży szkolnej. Mają one na celu uzupełnienie a zarazem rozszerzenie programu ogólnego i ścieżki regionalnej w zakresie historii, kultury i sztuki. Oferta edukacyjna skierowana jest do wszystkich typów placówek edukacyjnych.

Wizyta w Muzeum może być okazją  do zapoznania się ze specyfiką pracy w poszczególnych działach naukowych i pracowniach muzealnych. Z myślą o tym przygotowane zostały  różnorodne tematy lekcji muzealnych, prowadzonych przez pracowników różnych działów dla szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich oraz wyższych.

Jak zamówić lekcje?
Zajęcia muzealne można zamówić osobiście, telefonicznie lub pod adresem email, z dwutygodniowym wyprzedzeniem w Dziale Edukacji i Promocji przy ul. Mennica 4 w Bydgoszczy, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00-16.00, tel. 52 58 59 910, 911 lub 914, email: edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl. Prosimy o precyzyjne podawanie: tematu lekcji, terminu zajęć, informacji o liczebności grupy (nie powinna przekraczać 25 osób), rodzaju szkoły, nazwiska nauczyciela lub opiekuna, z którym przybędzie grupa, telefonu kontaktowego.

Kiedy i gdzie odbywają się zajęcia muzealne?
Zajęcia prowadzone są od wtorku do piątku w godzinach od 09.00 do 16.00 w Spichrzach przy ul. Grodzkiej 7 - 11 i w budynkach na Wyspie Młyńskiej.

Opłaty:
Opłatę za lekcje wnosi się w kasach mieszczących się w budynkach Muzeum. Opłata obejmuje: 20 zł + bilet wstępu od każdego uczestnika. Opiekunowie wchodzą bezpłatnie, ale mają obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas pobytu w Muzeum i biorą odpowiedzialność za dyscyplinę uczniów podczas zajęć.

więcej informacji: tutaj

Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy oferuje także:
możliwości wypożyczenia wystaw (Więcej informacji w zakładce Muzea i galerie)
propozycji biznesowej skierowanej zarówno do Firm jak i osób prywatnych (Więcej informacji w zakładce Biznes)
usług fotograficznych umożliwiających m.in. wykonanie reprodukcji obiektów muzealnych. Na Państwa życzenie cyfrowa reprodukcja obiektu muzealnego będzie przygotowana wg wymagań technicznych oraz wykonana w świetle sztucznym, bez prawa publikacji. (Więcej informacji na temat usług fotograficznych znajdziecie Państwo w zakładce Inne.)


 

5. Leśny Park Kultury i Wypoczynku "Myślęcinek"

Myślęcinek i jego partnerzy prowadzący na terenie parku ośrodki zapraszają rodziny posiadające troje lub więcej dzieci!

Bydgoska Rodzina 3 Plus to program, który ma na celu przede wszystkim promowanie modelu dużej rodziny i jej pozytywnego wizerunku. Sprzyja jej wzmacnianiu, przeciwdziałaniu jej wykluczeniu, wspieraniu realizacji zdolności, umiejętności i zainteresowań oraz wyrównywaniu szans rozwojowych i życiowych dzieci. Beneficjentami Programu są rodziny, w tym rodziny zastępcze, mieszkające w Bydgoszczy, składające się z rodziców lub jednego rodzica i mające na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 25 roku życia w przypadku,  gdy dziecko uczy się lub studiuje. Każdy członek rodziny może otrzymać imienną Bydgoską Kartę Rodzinną ze zdjęciem, którą będzie mógł posługiwać się indywidualnie. Karta uprawnia do korzystania z systemu ulg, rabatów  i bonusów przygotowanych przez Partnerów Programu. Do akcji włączył się także Myślęcinek.

Park Rozrywki (lunapark, plac zabaw, Makroświat, Zaginiony Świat) ponad 35% – 5 zł (dzieci) i 6 zł (dorośli)

Ogród Fauny Polskiej - ponad 30% w lecie, ponad 17% w zimie - 8 zł (dorośli) i 5 zł (dzieci).

Wakepark - 10% ulgi na wszystkie usługi łącznie z gastronomią.

Hotel, Restauracja "Pałac" w Myślęcinku oferuje okazicielom karty rabat w wysokości 15% na wszystkie usługi (z wyłączeniem imprez okolicznościowych, masowych i o podobnym charakterze)

Ośrodek Rekreacji Konnej – 10% na wszystkie usługi


 

6. Wycieczki szkolne do Bydgoszczy

Visite.pl powstało w 2008 z myślą o turystach przyjeżdżających do Bydgoszczy. Oferta biura z pewnością zainteresuje nawet wytrawnych podróżników. W 2015 roku firma proponuje kilka nowych jedno i dwudniowych wycieczek po Bydgoszczy dla dzieci i młodzieży.  Poniżej prezentujemy programy kilku z nich.

Rejs, mydło i  powidło
Idealna wycieczka  dla najmłodszych. Gwarantuje moc atrakcji i odwiedzenie najważniejszych zabytków w ciągu jednego dnia. W programie:
Rejs tramwajem wodnym
Wizyta w Muzeum Mydła i Historii Brudu
Wizyta w Wieży Ciśnień z punktem widokowym
Gra miejska (zwiedzanie miasta poprzez odgadywanie zagadek, łamanie szyfrów i zadań)
Obiad

Cena: 75 zł/osoba

 

Tajemnice  Enigmy
Rok 2015 jest dedykowany Marianowi Rejewskiemu, wielkiemu kryptologowi pochodzącemu z Bydgoszczy. Z tej okazji zapraszamy na wycieczkę szlakiem tego genialnego matematyka i II Wojny Światowej.
Wizyta w Exploseum, lekcja muzealna
Gra miejska związana z rozszyfrowaniem kodu Enigmy przez Mariana Rejewskiego
Obiad
Rejs tramwajem wodnym
Wizyta w Muzeum Fotografii

Cena: 65 zł/osoba

 

 

Miasto TH20, czyli wody, ludzi i rzemiosła
Wycieczka prowadząca najnowszym szlakiem Bydgoszczy, który łączy najważniejsze cechy dziedzictwa miasta. Najlepszy wybór dla odkrywców z żyłką podróżnika. Więcej na www. tehadwao.pl

Dzień 1

    Wizyta na Wieży Ciśnień/ punkt widokowy
    Wizyta w  Muzeum Mydła i Historii Brudu,
    Gra miejska
    Rejs tramwajem wodnym
    Obiadokolacja
    Nocleg w pokojach kilkuosobowych w schronisku młodzieżowym lub centrum edukacji ekologicznej

Dzień 2

    Śniadanie
    Zwiedzanie Exploseum,
    Gra terenowa – Quest o Kanale Bydgoskim
    Wizyta w Muzeum Kanału Bydgoskiego, lekcja muzealna.
    Obiad

Cena: 170 zł/osoba

więcej: tutaj