Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Galeria Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej

Galeria Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej

Galeria Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej działa od 1991 roku. Można tutaj obejrzeć i zakupić unikalne dzieła twórców ludowych i nieprofesjonalnych: rzeźby, malarstwo, hafty, biżuterię. Zadaniem galerii jest opieka nad amatorskim ruchem artystycznym poprzez organizowanie wystaw, konkursów, plenerów, poprzez pokazy, konsultacje, poradnictwo. Galeria Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej łączy działalność handlową z promocją najciekawszych przejawów twórczości amatorskiej. Galeria mieści się w budynku Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy przy placu Kościeleckich 6, jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-17:00. Ekspozycja odbywa się w przestrzeni Salonu Hoffman i udostępniana jest godzinach pracy Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury z wyłączeniem czasu gdy odbywają się wydarzenia.


Działalność Galeria Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej to również organizacja ważnych wydarzeń ogólnopolskich i regionalnych: Ogólnopolskiego Przeglądu Amatorskiej Tkaniny Unikatowej, Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Teofila Ociepki - ekspozycje obu wydarzeń odbywają się w budynkach Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy oraz Jarmarku Świętojańskiego - przyciągającego każdego czerwca tłumy bydgoszczan i osób przyjezdnych do świętowania na folkową nutę i zakupu wyrobów rękodzielniczych.


do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem