Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy
Muzeum Kanału Bydgoskiego
Znajduje się w XIX-wiecznym budynku gospodarczym znajdującym się na dziedzińcu III LO, około 80 metrów na północ od koryta zabytkowego kanału w Bydgoszczy. Muzeum eksponuje zdjęcia i eksponaty przedstawiające Kanał Bydgoski, pracę, żeglugę oraz życie codzienne toczące się nad kanałem. Ekspozycja zawiera między innymi wystawę pt. „Kanał Bydgoski”, kopię obrazu Christiana Rode pt. „Fryderyk Wielki oglądający plany Kanału Bydgoskiego”, mundury marynarzy i szyprów żeglugi śródlądowej, hamburkę – wioślarską dębową łódź z 1920 roku, którą pływano po Brdzie i kanale jeszcze w II połowie XX wieku, a także przedmioty związane z pracą barkarzy i innych osób związanych z żeglugą śródlądową.

Muzeum Kanału Bydgoskiego zostało założone 29 września 2006 roku z inicjatywy jego aktualnego patrona- Sebastiana Malinowskiego. W muzeum są zgromadzone pamiątki związane z Bydgoskim Węzłem Wodnym. Muzeum zajmuje się również opracowywaniem oraz udostępnianiem archiwalnych materiałów związanych z Kanałem Bydgoskim. Są tutaj również prowadzone zajęcia edukacyjne.


do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem