Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Ośrodek Rekreacji Konnej w Myślęcinku

Ośrodek Rekreacji Konnej w Myślęcinku

Głównym atutem myślęcińskiego ośrodka „Pod aniołami” jest jego urokliwe położenie pośród różnorodnie ukształtowanych terenów Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku tuż obok Hotelu Restauracji „Pałac” i Ogrodu Botanicznego. Mieści się przy ulicy Konnej 10. Otwarty został w 1982 roku, a od 1991 roku zajmuje się także hipoterapią przede wszystkim osób niepełnosprawnych. Operatorem jest Caritas Diecezji Bydgoskiej.
Ośrodek posiada hipodrom, padoki, stajnie z boksami dla 40 koni, powozownię oraz dwie kryte ujeżdżalnie. Daje to możliwość organizowania zawodów w skokach przez przeszkody i w powożeniu zaprzęgami, ale przede wszystkim stwarza warunki do korzystania z nauki jazdy konnej. Organizowane są tutaj także obozy jeździeckie, rajdy konne oraz biegi myśliwskie czy zawody w rzucie podkową.
Myślęciński Ośrodek Rekreacji Konnej prowadzi też pensjonat dla koni prywatnych. Jeśli zatem jesteś posiadaczem konia, a nie masz własnej stajni, opiekę nad zwierzęciem możesz zlecić fachowcom z Ośrodka, umieszczając konia w prowadzonym tu pensjonacie.
Ośrodek ma także propozycję dla przyszłych nowożeńców! Osoby, które planują ślub mogą skorzystać z eleganckiego landa, którym z prawdziwą pompą wjadą „na nową drogę życia”. W Ośrodku można je wynająć, a młodą parę w wyznaczone miejsce poprowadzi elegancki woźnica.
ORK oferuje też m.in.: przejażdżki bryczkami i tramwajem konnym, kuligi, pogonie za lisem (tzw. Hubertus), pokazy jeździeckie, rajdy konne, oprowadzanie na kucyku oraz organizację biesiad jeździeckich przy ognisku.
To właśnie w Myślęcinku znajduje się jedyny w województwie kujawsko-pomorskim tor w postaci terenowych przeszkód crossowych. Pozwala on najbardziej wytrawnym jeźdźcom na rozgrywanie zawodów w dyscyplinie Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego – wysoko ocenianych przez Polski Związek Jeździecki.
Ośrodek dla osób chcących skorzystać z rekreacji konnej czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 14-19, a w soboty i niedziele w godz. 10-19.  


do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem