Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

ALICJA w KRAINIE CZARÓW - balet

Gdzie?
ALICJA w KRAINIE CZARÓW - balet

Informacje od Organizatora:
Alicji, Królowej Kier, szalonego Kapelusznika i innych niesamowitych postaci nie trzeba przedstawiać. To bohaterowie - wymyślonej przez matematyka, fotografa , literata, który ukrył się pod pseudonimem Lewisa Carrolla - baśniowej opowieści. Znikające koty o nieznikającym uśmiechu, szalone herbatkowe przyjęcia, osobliwe susły, marcowe zające, zadyszane króliki, to pełna symboli literacka przygoda dla dziecięcego i dorosłego czytelnika. Wielokrotnie wznawiana drukiem i ilustrowana przez świetnych grafików, filmowana i animowana -  książka Lewisa Carrolla wywiera wciąż  niebagatelny wpływ na współczesną masową wyobraźnię.
Z tancerzami bydgoskiej Opery  baletową „Alicję…”  stworzył światowej sławy choreograf, tancerz i pedagog, Robert Bondara. To czwarty tytuł w jego inscenizacji i choreografii stworzony dla Baletu Opery Nova.Zarazem, jak sam mówi, to najbardziej humorystyczny balet w jego dotychczasowym dorobku artystycznym.
Powstało niezwykle dynamiczne, wesołe i zachwycające oko i ucho przedstawienie. Wyzwaniem było oddanie  językiem tańca nonsensownego humoru literackiego pierwowzoru. W spektaklu obsadzony jest cały Balet Opery Nova, artyści doangażowani, dzieci ze Studia Baletowego przy Operze Nova oraz statyści.


______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w  Bydgoszczy  miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej  (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl  
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem