Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Letnie EKO Warsztaty

Gdzie?
Letnie EKO Warsztaty

Informacje od Organizatora:
Lubicie przyrodę? Jesteście ciekawi, jakie tajemnice skrywa las, co piszczy w trawie, co lata na łące, jakich niezwykłych mieszkańców skrywają głębiny stawów?
29 sierpnia zapraszamy na kolejne niezwykłe spotkanie w plenerze!
Szczegóły oraz opis warsztatów poniżej.
Bezpłatne warsztaty dla dzieci odbędą się na ścieżkach edukacyjnych Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku.
Zajęcia poprowadzi nasz Leśny Przewodnik, czyli Pan Piotr - przyrodnik z ooogromnym doświadczeniem w terenie, specjalista ochrony środowiska i edukacji ekologicznej.
Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, zabierzcie przyjaciół i sąsiadów, weźcie koce, przekąski i kiełbaski, bowiem w godzinach 11:00-14:00 zorganizujemy ognisko.
Na miejscu zapewniamy dla dzieci świeżą lemoniadę, a rodzicom serwujemy kawę!
Wpadajcie koniecznie.
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zgłoszenie się w formie zapisu w wiadomości prywatnej przez Fb lub mailem na adres zapytaj@oczymszumilas.pl
Opis tematów spotkań:
- Zioła - rośliny lecznicze – podczas zajęć dzieci odkryją wyjątkową tajemną moc skrytą w roślinach, które rosną wokół nas, mijamy je na co dzień, a przez tysiące lat z ich pomocy korzystali nasi przodkowie. Zajęcia terenowe połączone z warsztatami plastycznymi skierowane do grupy wiekowej I-III kl.
- Owady i zwierzęta żyjące na łące – zajęcia odbywają się  na naszej kolorowej łące, poznajemy jej niezwykłych mieszkańców. Tutaj dzieci dowiedzą się co piszczy w trawie, kto gra, kto bzyczy i kto skacze po łące. Zajęcia terenowe połączone z warsztatami plastycznymi skierowane do przedszkolaków.
- Życie w stawie –  na tych zajęciach dzieci poznają rośliny i zwierzęta związane ze stawem, w tym niewidocznych na co dzień, tajemniczych mieszkańców głębin stawu, których nie zobaczą gołym okiem. Zajęcia terenowe połączone z pracownią mikroskopową skierowane do grupy wiekowej I-III kl.
Zapraszamy również na wirtualną ścieżkę na stronie https://www.oczymszumilas.pl/eko-edukacja/
Program realizowany jest w ramach Programu Priorytetowego Edukacja Ekologiczna 2020-2021 finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem