Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Steve Kindler - skrzypce 9 strunowe

Gdzie?
Steve Kindler - skrzypce 9 strunowe

STEVE KINDLER, światowej sławy amerykański wirtuoz skrzypiec, kompozytor wizjoner,  zagra na unikatowym instrumencie - skrzypcach 9 strunowych.
Steve Kindler uznawany za jednego z ojców fusion ( Mahavishnu Orchestra, Jan Hammer, Jeff Beck), jest także keyboardzistą, gitarzystą, aranżerem, pionierem i ekspertem w zakresie skrzypiec wielostrunowych. 9 strunowe skrzypce to instrument stworzony specjalnie dla niego przez słynnego lutnika Johna Jordana. Posiada brzmienia różnych instrumentów strunowych, struny wszystkich orkiestrowych instrumentów smyczkowych: kontrabasu, wiolonczeli, alatówki, skrzypiec, skrzypiec piccolo, co umożliwia grę we wszystkich zakresach brzmieniowych. Gra na tych skrzypcach wymaga perfekcyjnego opanowania wszystkich orkiestrowych instrumentów smyczkowych.
Steve Kindler pochodzi z muzycznej rodziny. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął pod okiem wielkiego mistrza Raphaela Spiro (żydowski emigrant z Polski). Jako 10 latek grał w Młodzieżowej Orkiestrze Filharmonii w Portland,  z którą podróżował do wielu krajów . Był stypendystą słynnego Konserwatorium w Tanglewood pod kierownictwem Leonarda Bernsteina. Grał pierwsze skrzypce w Orkiestrze Symfonicznej w Honolulu. Artysta mocno związany z polską tradycją muzyczną, gra w Polsce od 2012 r, m.in. z Józefem Skrzekiem, Marią Pomianowską, Mirosławem Muzykantem. PIerwszy koncert w Polsce miał miejsce właśnie w Bydgoszczy, w studiu Radia PIK 12.02.2012. Steve Kindler wykona zarówno własne kompozycje, łączące klasykę, jazz, fusion, world music, ambient, przypominające muzykę filmowa,jak i niektóre standardy jazzowe, własne aranżacje klasyków: Bach, Vivaldi, Chopin. Zagra także na skrzypcach akustycznych.
Koncert jest dofinansowany przez Województwo Kujawsko- Pomorskie.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem