Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Spotkanie z Priscillą Romero

Spotkanie z Priscillą Romero

Spotkanie z Priscillą Romero - kostarykańską artystką, laureatką nagrody specjalnej im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.
Artystka swobodnie porusza się w dziedzinie site-specific, czyli tworzy unikatowe obiekty, instalacje graficzne, aranżacje przestrzenne, które stanowią jedność z miejscem, w którym są prezentowane. Autorka kreując swoje prace za każdym razem tworzy bogatą, metaforyczną sieć kontekstów.
W październiku br. odbędzie w naszym muzeum wystawa Priscilli Romero. Ekspozycja przybliży aktualne tendencje w światowej grafice artystycznej, łączącej różnorodne media.
Już teraz zapraszamy na spotkanie, stanowiące wstęp do wystawy. Priscilla Romero wykorzystuje opracowaną przez siebie technikę lateksografii. Umożliwia ona otrzymanie odcisków/odbitek z różnorodnych obiektów, m.in. z powierzchni skóry przy zastosowaniu nietoksycznych materiałów.
W autorskiej koncepcji wystawy ważne są nawiązania do historii miasta i jego mieszkańców. Inspiracją dla powstającego scenariusza wystawy był pobyt artystki w Bydgoszczy.
Spotkanie będzie okazją do poznania autorki i uczestniczenia w pokazie powstawania jej prac. Jednocześnie rozpoczniemy proces „zbierania śladów”, które jesienią odnajdziemy w przestrzeni ekspozycji. Udział w wydarzeniu jest odpłatny; bilet wstępu – 1zł/ osoba.
Barbara Chojnacka, Kajetan Giziński


    ______________________
Kalendarz wydarzeń
      odbywających się w       Bydgoszczy       miej zawsze pod ręką dzięki      aplikacji mobilnej      (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres       wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.  


 


 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem