Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Bydgoszcz JUG Light

Gdzie?
Bydgoszcz JUG Light

Zapraszamy na kolejne spotkanie Bydgoszcz JUG, które odbędzie się w czwartek, 7 marca 2019 o godzinie 18:00 w Bibliotece UKW. Spotkanie po raz drugi odbędzie się w formacie "JUG Light" - 3 prezentacje po 30 minut. Nasi prelegenci przybliżą nam następujące tematy:
Jak radzić sobie w sytuacjach wyjątkowych? Kilka słów o obsłudze wyjątków w Javie.
Programiści to optymiści. Rozwiązując problemy skupiamy się na osiągnięciu wyniku, czasami popadamy w pułapkę: "happy path". Jak często zadajemy sobie pytanie: czy nie zaskoczy nas nic nieprzewidzianego? W trakcie prezentacji przypomnę podstawowe zagadnienia dotyczące obsługi wyjątków. Przedstawię popularne wzorce i antywzorce pojawiające się w kodzie oraz postaram się opowiedzieć o najlepszych moim zdaniem praktykach.
Piotr Olszak - zawodowo inżynier oprogramowania z ponad 10-letnim doświadczeniem. Programuje głównie w Javie, ale interesuje się również innymi językami opartymi o JVM. Zbierał doświadczenie w wielu różnych komercyjnych projektach: od obiegów dokumentu po uczenie maszynowe. Prywatnie fotograf amator oraz czytelnik dobrej fantastyki.
Spring Retry oraz Failsafe w akcji.
Podczas codziennej pracy niejednokrotnie musimy się zmierzyć z niestabilnymi serwisami, które zachowują się “niestandardowo”. Jednym ze sposobów radzenia sobie z taką sytuacją jest ponawianie wywołania serwisu. Jest to tak zwany wzorzec ponawiania ("Retry Pattern"). Chciałbym przedstawić jak wykorzystać gotowe biblioteki (Spring Retry/FailSafe) aby zaimplementować powtarzanie.
Krzysztof Dziankowski - inżynier oprogramowania pracujący od ponad 10 lat w bydgoskim oddziale firmy Nokia. Od początku związany z Javą. Aktualnie zmierza w kierunku DevSecOps. Prezentuje krytyczny styl myślenia. Uważa, że kod powinien być ładny. Współorganizator Bydgoszcz Java User Group. Miłośnik podcastów IT.
Optionals, Lambdas, Streams za i przeciw.
NullpointerException to wyjątek który dobrze znają nawet początkujący programiści. Jak można się przed tym zabezpieczać? - najprostsze podejście to tzw. null check. Od Java 8 w JDK mamy wbudowaną klasę java.util.Optional. W trakcie prezentacji postaram przedstawić proste zastosowania dla Optionals, jak je efektywnie używać razem z Lambdami i Streamami w Javie. Dla wskazanych przypadków porównamy również podejście funkcyjne oraz imperatywne.
Paweł Woźniak - senior software engineer, specializing in fintech, emv, card payments processing, integrations with banks and acquirers. Currently enjoys being site lead of new Payworks Poznań office. In free time loves riding a motorcycle, playing squash, jogging.
Wstęp na spotkanie jest wolny. Rejestracja odbywa się przez portal Meetup. Po spotkaniu zapraszamy na after-party do pubu Kraftodajnia, na którym będziemy mogli się poznać i podyskutować w luźnej atmosferze ;) Pub znajduje się pod adresem: Plac Kościeleckich 5 (https://goo.gl/tGdA7m). Widzimy się tam od godziny 21:00.
Wstęp będzie możliwy już od 17:30.


 ______________________
Kalendarz wydarzeń
      odbywających się w       Bydgoszczy       miej zawsze pod ręką dzięki      aplikacji mobilnej      (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres       wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem