Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Teatr piosenki autorskiej Alicji Tanew z poezją w tle

Gdzie?
Teatr piosenki autorskiej Alicji Tanew z poezją w tle

Alicji Tanew - poetka i kompozytorka, z zawodu radca prawny. Debiutowała w Studenckim Kabarecie Piosenki „Sowizdrzał” w Krakowie. Współpracowała z Radiem Kraków. W „Piwnicy pod Baranami”, a także w telewizyjnych „Spotkaniach z balladą” i innych programach rozrywkowych śpiewano jej piosenki. Poezja Alicji Tanew – debiut w „Życiu Literackim” oraz publikacje w wielu antologiach i czasopismach poetyckich , takich jak „Akant”, „Radostowa” i inne.
Wydała kilka tomików. Jest członkiem Związku Literatów Polskich, Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR, Stowarzyszenia Twórczego Artystyczno-Literackiego STAL oraz Stowarzyszenia Teatrów Nieinstytucjonalnych SteN. Śpiewa piosenki do których sama pisze teksty i muzykę. Jest finalistką Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej „OPPA” 2000, „OPPA” 2005 i „OPPA” 2013 z wyróżnieniem honorowym. Od wielu lat koncertuje na różnych scenach z recitalami poetycko-muzycznymi w wielu ciekawych miejscach na świecie: w Caracas w Wenezueli dla Polonii, w klubie staroangielskim w Bostonie, na Haiti w mieście Jackmel, na pokładzie statku Stefan Batory, w Paryżu w kabarecie „Belle Epoque”. Laureatka wieli prestiżowych nagród.
Alicja Tanew prowadzi w Krakowie własną piwnicę artystyczną „Scena ATA”, z bogatym repertuarem poetycko-muzycznym i teatralnym oraz wystawami polskiej fotografii i malarstwa współczesnego. www.tanew.info.pl
Wstęp 15/10 PLN
Szkice na wietrze - Teatr piosenki autorskiej Alicji Tanew z poezją w tle
Piosenki mają zróżnicowany charakter, od poetyckiej, poprzez tango, blues, walc a w każdej nastrój miłosnej refleksji. Całość jako spotkanie poetycko-muzyczne ukazujące różne odcienie życia kobiety - od euforycznej miłości do nostalgicznego zamyślenia nad dotykiem nieuchronnego przemijania z wdzięczną dozą kpiny i dystansu do niespełnionych wyobrażeń.


  ______________________
Kalendarz wydarzeń
      odbywających się w       Bydgoszczy       miej zawsze pod ręką dzięki      aplikacji mobilnej      (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres       wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.  

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem