Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Bella Italia - Monika Gruszczyńska, Jacek Szymański, K. Neugebauer

Gdzie?
Bella Italia - Monika Gruszczyńska, Jacek Szymański, K. Neugebauer

Monika Gruszczyńska - absolwentka Wydziału Wokalnego w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Już podczas studiów doskonaliła swoje umiejętności na licznych wokalnych kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez prof. Ryszarda Karczykowskiego i Stefanię Toczyńską. Na co dzień pracuje na Politechnice Wrocławskiej (od 2008r.) i Akademii Muzycznej(od 2018r.). Ma na swoim koncie koncerty w Polsce i zagranicą.
Jacek Szymański – tenor. Doktor sztuki muzycznej (Akademia Muzyczna w Łodzi). Wieloletni solista Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Członek Sądu Koleżeńskiego z Gdańskim Oddziale Związku Artystów Scen Polskich. Członek Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu.
Dyrektor programowy Międzynarodowego Festiwalu Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn w Sopocie. Od 1994 roku twórca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo Łomża,w ramach którego reżyseruje koncerty i przedstawienia operowe oraz projektuje scenografię i kostiumy. Jest organizatorem koncertów na terenie całego kraju. Jako solista śpiewak występuje na festiwalach krajowych i zagranicznych. Prowadzi zajęcia ze śpiewu solowego i emisji głosu.
Katarzyna Neugebauer- pianistka urodzona w Poznaniu, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu od dziesięciu lat związana z tamtejszym środowiskiem muzycznym.
Jako solistka miała okazję występować z Jackiem Kaspszykiem oraz Adamem Klockiem z towarzyszeniem orkiestr Filharmonii wrocławskiej oraz kaliskiej. Jest aktywną kameralistką: wraz ze skrzypkiem Bartoszem Bokunem tworzą zespół DUO4U, którego debiutancka płyta ukazała się w 2009 r. oraz duet z wiolonczelistką Urszulą Kopijkowską, utworzony w 2014 r. Przez trzy lata była korepetytorem solistów w Operze Wrocławskiej, a od 2007 pracuje jako akompaniator we wrocławskiej Akademii Muzycznej.
Bella Italia: Monika Gruszczyńska – sopran, Jacek Szymański - tenor, Katarzyna Neugebauer - fortepian
Zaprasza Towarzystwo Polsko-Włoskie w Bydgoszczy na czele z Elżbietą Renzetti.
Zapewniamy bezpłatny autokar. Wyjazd na koncert punktualnie o godz. 17.00 z Placu Kościeleckich, powrót do Bydgoszczy po koncercie.
fot. Piotr Mikulak
Wstęp Wolny


______________________
Kalendarz wydarzeń
         odbywających się w          Bydgoszczy          miej zawsze pod ręką dzięki          aplikacji mobilnej          (Android i iOS).         
______________________        
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres          wydarzenia@visitbydgoszcz.pl                  
______________________        
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem