Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Puchar Polski Pit Bike

Puchar Polski Pit Bike

Bydgoszcz gospodarzem pierwszej rundy Pucharu Polski Pit Bike!
Pit Bike to niezwykle prężnie rozwijająca się dyscyplina motorsportu w której startują zarówno dzieci, jak i czołowi zawodnicy wyścigów motocyklowych! Swoje umiejętności pokażą podczas rundy Pucharu Polski w Bydgoszczy! Wstęp dla publiczności jest wolny!
By zobaczyć czym są mini-motocykle i jak wyglądają profesjonalne wyścigi organizowane na tych maszynach, wystarczy odwiedzić bydgoski kartodrom w sobotę 19 maja. Na linii startowej pojawi się kilkudziesięciu zawodników z całej Polski. To aktualnie jedna z najbardziej prężnych dyscyplin motorsportu w naszym kraju.
Zawodnicy pojadą już w sześciu klasach: Stock 90 (8-12 lat), Stock 125 (10-14 lat), Stock 150 Junior (12-16 lat), Stock 150 PRO (od 12 lat), Pit Ladies (od 12 lat), Super Pit (od 14 lat, silniki do 215 cm3, moc max do 35 KM). - Oczywiście najmocniej trzymamy kciuki za nową klasę Stock 90 i najmłodszych zawodników, wierzymy że to przyszłość nie tylko tej dyscypliny, ale i całego motorsportu w naszym kraju. Jeżeli są rodzice, którzy mają wątpliwości lub nie wiedzą, jakie formalności należy spełnić, by dziecko mogło wystartować w zawodach, zapraszamy do kontaktu: otopit@otopit.pl Tradycyjnie podczas zawodów odbędą się także jazdy pokazowe dla młodszych dzieci, już od 6 roku życia. Jest to forma przejazdów po torze, a nie wyścigów- mówi Łukasz Pawlikowski, organizator zawodów.
Dobra zabawa i zdrowa rywalizacja
Na starcie Pucharu Polski Pit Bike SM zapowiedzieli się również zawodnicy innych dyscyplin.
-Nie mogę doczekać się pierwszej rundy- mówi Marek Szkopek, aktualny mistrz Polski i Europy w wyścigach motocyklowych, ale także trener sportów motorowych, szkolący właśnie na pit bike.- Dla mnie jako zawodowca, to niezłe wyzwanie. Z jednej strony zabawa, a z drugiem konfrontacja z młodymi zawodnikami, których wcale nie będzie łatwo pokonać. Ja oczywiście liczę na to pierwsze, czyli fantastyczną zabawę, a mówiąc zupełnie serio to poziom, jaki reprezentują zawodnicy pit bike bardzo mnie cieszy. To nie tylko powód do dumy, ale także nadzieja, że rosną nam następcy, którzy będą mierzyć się na poziomie europejskim czy światowym już na dużych torach. W rozwój dyscypliny mini motocykli pit bike w naszym kraju została włożona ogromna praca i wierzę, że będzie miała ona swoje owoce i swoje wielkie gwiazdy.
W Bydgoszczy wystartuje m.in. znana z zawodów off-roadowych Dominika 333 Orlik. - Nie mam zbyt dużego doświadczenia w jeździe na torach asfaltowych bo raptem jeździłam na nich dwa czy trzy razy. Ostatnio wzięłam udział w treningu z Markiem Szkopkiem, który odbywał się na torze w Starym Kisielinie i zakochałam się w pit bike’ach od pierwszej jazdy! Jest to idealny pomysł, by zacząć swoją przygodę z motorsportem, ponieważ nie boimy się upadków, są to dość niskie motocykle oraz nie rozwijamy tak dużych prędkości, jak na sportowych motocyklach. Idealnie więc by szlifować technikę jazdy, a jeśli do tego możemy dołączyć rywalizacje i start w zawodach, mamy kolejne doświadczenia. Sprawdziłam już terminy i wszystko wskazuje na to, że uda mi się wystartować praktycznie w całym pucharze. Słyszałam też, że startuje sporo zawodniczek, co bardzo mnie cieszy. Oby jak najwięcej kobiet w motorsporcie!
Wciąż można zapisać się na rundę i spróbować swoich sił w wyścigach pit bike na asfalcie. Na stronie klubu znajduje się formularz zgłoszeniowy: http://formularz.otopit.pl/puchar-polski-pit-bike
Wstęp wolny


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem