Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Europejska Noc Muzeów 2018

Europejska Noc Muzeów 2018

Wernisaż, warsztaty, pokazy grup inscenizacyjnych oraz konkursy z nagrodami! Już 19 maja będzie miała miejsce kolejna odsłona Europejskiej Nocy Muzeów w Bydgoszczy.
Bydgoskie Muzea oraz Partnerzy, jak co roku, w tę wyjątkową noc zorganizowali szereg atrakcji. W tym:
NOC KONKURSÓW
Zbieraj pieczątki i wygrywaj nagrody!
Weź udział w KONKURSIE, odwiedź bydgoskie Muzea podczas Europejskiej Nocy Muzeów i zbierz minimum 8 stempli, które otrzymasz w kasach muzealnych. Wypełniony kupon wrzuć do SKRZYNKI w kasie MOB w Europejskim Centrum Pieniądza (ECP) przy ul. Mennica 4. Losowanie nagród odbędzie się 19 maja, o godz. 21.30, 22.00, 22.30 przed budynkiem ECP.


Komunikacja Miejska podczas NOCY MUZEÓW


Bardzo miło nam poinformować, że w Europejską Noc Muzeów 2018 tj. z 19. na 20.05., Zarząd Dróg i Komunikacji Miejskiej w Bydgoszczy przygotował specjalne połączenia komunikacją miejską.
Połączenia z pewnością ułatwią wszystkim zainteresowanym nie tylko podróżowanie po naszym mieście, ale przede wszystkim przejazdy pomiędzy muzeami. Podobnie, jak w poprzednich latach do obsługi linii specjalnych skierowane będą pojazdy historyczne.


Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy zaprasza na Noc Muzeów 2018, aby w wyjątkowej scenerii nocnego miasta można było odebrać sztukę współczesną na nowym, innym poziomie.
W tym roku zamierzamy zwiedzających „puścić z torbami”! No, może nie wszystkich, ale ci, którzy wezmą udział w warsztatach, dostaną na pamiątkę wyjątkową plecakotorbę galeryjną z własną kompozycją. Torby i worki przydadzą się wszystkim miłośnikom sztuki współczesnej, gdyż zamierzamy urządzić wielką wyprzedaż katalogów. Będzie to więc prawdziwa okazja, by za niewielkie pieniądze zapełnić półki w biblioteczkach domowych.
W czasie tej wyjątkowej nocy zaprezentujemy dwie wystawy. Na pierwszym piętrze Galerii zobaczymy prace wykładowców Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego z Bydgoszczy i Uniwersytetu Artystycznego z Poznania, które pokażą różne techniki i spojrzenia na sztukę, czyli coroczną wystawę „Synteza Sztuk”. Na drugim piętrze można będzie zwiedzać indywidualną wystawę malarstwa Sebastiana Krzywaka „Flatten Image”. Zwiedzanie będzie się odbywać w wyjątkowej atmosferze dodatkowych atrakcji/niespodzianek, które przygotujemy dla osób spragnionych sztuki współczesnej.
Otwarta dla zwiedzających (w godz.18.00-22.00) będzie również Galeria Kantorek (ul. Gdańska 3), gdzie zobaczymy wystawę Danuty Jamiołkowskiej – DOM?
____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem