EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Maxine Peake Hamlet

Gdzie?
Maxine Peake Hamlet
"Maxine Peake Hamlet" - jedyne pokazy w Polsce 14 czerwca w Multikinie! 

Multikino i British Council, w ramach cyklu "Sztuka brytyjska na wielkim ekranie", zapraszają na retransmisje sztuki "Maxine Peake Hamlet" z Maxine Peake w roli głównej. Spektakl z Royal Exchange Theatre w Manchesterze będzie można zobaczyć na jedynych pokazach w Polsce 14 czerwca 2016 roku tylko w wybranych kinach sieci Multikino.


"Hamlet", ikoniczne dzieło Williama Szekspira, to wielka opowieść o lojalności, miłości, zdradzie, zbrodni i szaleństwie. Głośna adaptacja sztuki przygotowana przez Royal Exchange Theatre w Manchesterze, z nominowaną do nagrody BAFTA Maxine Peake w roli głównej, odbiła się szerokim echem w Wielkiej Brytanii, zyskując niezwykle entuzjastyczne recenzje krytyków. Spektakl wyreżyserowany przez Sarę Frankcom był również najszybciej sprzedającym się przedstawieniem w repertuarze teatru Royal Exchange ostatniej dekady.

14 czerwca tylko w kinach sieci Multikino widzowie będą mogli obejrzeć wersję kinową tej głośniej produkcji teatralnej. Pokazy odbędą się w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami. 

Opis:
Kiedy kraj szykuje się do wojny, rozpada się rodzina. Hamlet otrzymuje zadanie, by pomścić śmierć ojca, ale myśl o tym całkowicie go paraliżuje. Młody książę szaleńczo buntuje się przeciwko sytuacji, z której nie ma wyjścia. Jego obłęd nie ma jednak wyłącznie wymiaru prywatnego - staje się zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa. W roli Hamleta zobaczymy Maxine Peake. Spektakl reżyseruje Sara Frankcom. Reżyserką wersji kinowej jest Margaret Williams, której radiowa adaptacja opery "Written on Skin" dla stacji BBC zdobyła wiele nagród, w tym Diapason d?Or. Film wyprodukował duet Anne Beresford i Debbie Gray, odpowiedzialny za głośną produkcję "Peter Grimes on Aldeburgh Beach" (opera Benjamina Brittena Peter Grimes wystawiona na plaży w Aldeburgh w Wielkiej Brytanii), którą wyreżyserowała Margaret Williams.

Reżyseria wersji teatralnej: Sarah Frankcom
Reżyseria wersji kinowej: Margaret Williams
Obsada:
Hamlet: Maxine Peake
Klaudiusz/ Duch: John Shrapnel
Gertruda: Barbara Marten
Polonia: Gillian Bevan
Horacy: Thomas Arnold
Laertes: Ashley Zhangazha
Ofelia: Katie West
Marcella: Claire Benedict
Gildenstern: Peter Singh
Rozenkranc/ Grabarz Drugi: Jodie McNee
Margaret/ Grabarz Pierwszy: Michelle Butterly
Bernardo/ Ozryk: Ben Stott
Francisko/ Reynaldo/ Ksiądz: Tachia Newall
Lucianus: Dean Gregory
Young Company: Leyla Percival, Natasha Hylton, Matt Boylan
Dzieci: Lily-Blossom Tait, Lara Procter, James Prentice, Jacob Richards

Scenografia: Amanda Stoodley
Oświetlenie: Lee Curran
Muzyka: Alex Baranowski
Reżyser dźwięku: Peter Rice
Reżyser ruchu: Imogen Knight
Reżyser scen walki: Kevin McCurdy
Zdjęcia: James Day
Realizator dźwięku: Conrad Fletcher
Kolorysta: Kevin Horsewood
Montaż: Steve Eveleigh

Producenci wykonawczy:
Genesius Pictures: Julian Gleek
Quidem Productions Ltd: Ralph Bernard, Simon Cooper
The Royal Exchange: Fiona Gasper

Producenci:
Anne Beresford & Debbie Gray
Hamlet the Film Ltd

14 czerwca 2016, 19:00. Kina: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Włocławek, Wrocław Arkady oraz Zabrze. 

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl z polskimi napisami.
Czas trwania: ok. 210 min. (w tym przerwa: 15 min.) 
Bilety:
35 zł - normalny
30 zł - ulgowy (Studenci z ważną legitymacją, Seniorzy) 
25 zł - bilet grupowy (dla grup powyżej 15 os.)

Bilety grupowe dla grup powyżej 15 osób do nabycia u specjalistów ds. rezerwacji grupowej w poszczególnych kinach (telefony kom. pon. - pt. 9-17):

Multikino Bydgoszcz, ul. Marszałka Focha 48, 85-070 Bydgoszcz, tel.: 52 568 43 24
do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem