Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

My Fair Lady

Gdzie?
My Fair Lady
Realizatorzy:

Reżyseria :   Maciej Korwin.
Kierownictwo muzyczne :   Maciej Figas.
Scenografia :   Jerzy Rudzki.
Kostiumy :   Barbara Ptak.
Choreografia :   Joanna Semeńczuk.
Przygotowanie chóru  :  Henryk Wierzchoń.
Asystent reżysera :   Ryszard Smęda.


Autor plakatu:    Rafał Olbiński.

Premiera: 20 września 2008 r.

Czas trwania 2h 40', jedna przerwa.

Libretto do ?My Fair Lady" powstało na podstawie  komedii Geroga Bernarda Shawa - irlandzkiego prozaika, dramaturga i publicysty, obdarzonego niebywałym poczuciem humoru: ?Pigmalion .Przygoda romantyczna w 5.aktach" ( 1912). Tytuł ten odwołuje się go greckiego mitu o cypryjskim królu-rzeźbiarzu Pigmalionie, który stworzył tak piękny posąg kobiecy, iż się w nim zakochał. Bogini Afrodyta zamieniła rzeźbę  w żywą kobietę. Motyw Pigmaliona i stworzonej przez niego Galatei pojawiał się często w poezji ,muzyce, malarstwie.Głównym wątkiem komedii jest uczucie, jakie połączy profesora fonetyki , prawdziwego dżentelmena - Higginsa , z krzykliwą londyńską kwiaciarką -Elizą, z której ( na mocy zakładu) profesor uczyni damę z najlepszego towarzystwa.


Oparty na dramacie Shawa musical "My Fair Lady" jest jednym z największych światowych sukcesów tego gatunku.  Święcąc triumfy i rekordy popularności od swego powstania w 1956 r. , musical Loewego i Lernera dotarł na sceny teatrów całego świata. Dodatkowo spopularyzowała go wersja filmowa  z 1964 r., nagrodzona ośmioma Oscarami , z Audrey Hepburn i Rexem Harrisonem w rolach głównych.

"Jeden mały szczęścia łut","Przetańczyć całą noc", "Tę ulicę znam":wszystkie piosenki z "My Fair Lady" to przeboje , które niezmiennie zachwycają .Musical "My Fair Lady" jest jednym z największych światowych sukcesów tego gatunku.  Pogodna i wartko tocząca się historia, doskonałe dialogi czerpiące z dobrego dramatu, i najlepsza z wszystkiego: świetna muzyka, która wytrzymała próbę czasu (prapremiera nowojorska w 1956 r.) , czynią z "My Fair Lady" utwór zdolny usatysfakcjonować zarówno wytrawnego melomana jak i początkującego bywalca teatru muzycznego. Sześć lat w repertuarze Opery Nova i już ponad sześćdziesiąt przedstawień : dobrzy śpiewacy i jednocześni dobrzy aktorzy, wspaniałe kostiumy (patrz wyścigi w Ascot), dynamiczne układy choreograficzne ? Artyści kochają to grać a publiczność oglądać.
do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem