Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Na styku kultury i nauki: jak media społecznościowe wspierają i niszczą popularyzowanie nauki?

Gdzie?
Na styku kultury i nauki: jak media społecznościowe wspierają i niszczą popularyzowanie nauki?

Według badań YouGov, młodzi Amerykanie traktują media społecznościowe jako najważniejsze źródło pozyskiwania informacji. Trend ten widać też coraz wyraźniej w Polsce - w najmłodszej grupie wiekowej (18-29 lat) media społecznościowe przegoniły właśnie (wiodące w innych grupach prym) portale internetowe, jako najczęściej wybierane źródło wiadomości. Weryfikowanie informacji w sieci staje się więc tym ważniejszym i pilniejszym zadaniem; zwłaszcza że według analiz Digital Poland fake newsy mogą rozchodzić się w mediach społecznościowych nawet sześciokrotnie szybciej od prawdy. Jak w takich warunkach popularyzować wiedzę naukową?


O szansach i wyzwaniach, jakie stoją przed twórcami internetowymi, Zuzanna Kowalczyk porozmawia z Pauliną Górską - ekoedukatorką, aktywistką, dziennikarką i podcasterką, popularyzującą tematy naukowe na swoim koncie na Instagramie @eko.paulinagorska oraz blogu. Wspólnie przyjrzymy się sposobom, w jaki platformy społecznościowe wspierają i niszczą rzetelne, edukacyjne treści, zastanowimy się nad tym, jak przebijać się z ważnymi wiadomościami do szerszego grona odbiorców, oraz podyskutujemy nad tym, jak radzić sobie z hejtem, którego ofiarami coraz częściej padają osoby popularyzujące naukę w sieci.

Spotkanie będzie miało charakter rozmowy prowadzonej przez Zuzannę Kowalczyk z Gościnią. Liczymy też na to, że publiczność aktywnie włączy się do dyskusji, zadając pytania, odpowiadając, komentując, dzieląc się spostrzeżeniami.
Razem z "Pismo. Magazyn Opinii" zapraszamy na spotkanie z Pauliną Górską.


O cyklu spotkań Na styku kultury i nauki:
Młyny Rothera po raz kolejny łączą siły z magazynem "Pismo". W cyklu spotkań Na styku kultury i nauki będziemy rozmawiać z popularyzatorkami nauki o tym, jak przekazywać i upowszechniać naukę we współczesnej kulturze – budować mosty między dziedzinami, przystępnie tłumaczyć świat bez wpadania w pułapkę nadmiernych uproszczeń, ocalać wiedzę naukową w erze postprawdy i dezinformacji.


Paulina Górska - dziennikarka ekologiczna i autorka podcastu Lepszy Klimat. Autorka bloga www.paulinagorska.com. Aktywistka i jedna z najbardziej wpływowych eko influencerek w Polsce. Wg Influencer Marketing Hub, prowadzi jedno z 10-u najlepszych polskich kont edukacyjnych na Instagramie. Liderka Zrównoważonego Rozwoju 2021 FORBES WOMAN.


Zuzanna Kowalczyk - dziennikarka, kulturoznawczyni, autorka esejów i podcastów. Redaktorka prowadząca „Pisma. Magazynu Opinii”. Wcześniej związana z „Gazetą Wyborczą” oraz think tankiem Przyszłość Jest Teraz. Poza „Pismem” publikowała m.in. w „Magazynie Świątecznym”, „Gazecie Wyborczej”, „non/fiction” oraz Dwutygodniku.


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 16.05.2024 r., godz. 18.00-19.30
Gdzie? Spichrz Zbożowy, II piętro
Dla kogo? dla wszystkich zainteresowanych tematyką
Cena: bezpłatnie
Obowiązują zapisy


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem