Tegoroczny Jarmark Świąteczny rozpocznie się 6 grudnia i potrwa do 22 grudnia 2019. Podobnie jak w roku ubiegłym, stragany staną wzdłuż ulicy Mostowej - domki handlowe i gastronomiczne ustawione będą wzdłuż mostu Sulimy – Kamińskiego – po obu jego stronach. Będzie się można rozgrzać przy czekoladzie, grzańcu czy tradycyjnym barszczu. W ofercie znajdą się także pierogi, krokiety oraz gęsina i ryby wędzone. Będą też sery, wędliny, miody, przetwory i przyprawy. Przy niektórych straganach ustawione będą także stoliki. W trosce o komfort odwiedzających, w pobliżu gastronomicznych punktów postawione zostaną gazowe ogrzewacze.

jarmark swiateczny bydgoszcz 2019Oferta gastronomiczna jarmarku to nie wszystko – wśród wystawców będą również handlarze z ozdobami świątecznymi i rękodziełem.

Bajkową częścią jarmarku będzie zimowe wesołe miasteczko. Największą atrakcją będzie karuzela „Młyńskie Koło”, obok stanie Kryształowy Pałac, a w nim Labirynt Luster. Dla najmłodszych przygotowaliśmy mały rolercoster, kulę śnieżną oraz gry zręcznościowe. Wstęp na atrakcje będzie biletowany.

Podczas jarmarku odbędą się także występy artystyczne. Scena usytuowana będzie przy amfiteatrze Muzeum Okręgowego i działać będzie w dni powszednie od 16, a w soboty i niedziele, od 14. Na scenie pojawią się m.in. Magda Steczkowska, Future Folk, Żuki, Cynamony, zespoły z Akademii Muzycznej i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, a także Chór Akademicki UKW pod dyrekcją prof. Bernarda Mendlika.

Jarmark Świąteczny w Bydgoszczy | ©visitbydgoszczKoncerty świąteczne:

13.12, godz. 19.00 - Chór Akademicki UKW pod dyrekcją prof. Bernarda Mendlika
14.12, godz. 17.00 - Magda Steczkowska ze specjalnym świątecznym koncertem
20.12, godz. 18.15 - Zespół Future Folk

Bajeczne atrakcje dla najmłodszych

14 i 15 grudnia zapraszamy na spektakle pt. „Mikołajki ze śnieżnej bajki”, „Grincz, a co z Mikołajem?” oraz specjalnie z myślą o najmłodszych koncert sióstr Wajs: Agnieszki i Patrycji, które zaśpiewają autorskie piosenki skomponowane dla dzieci. Ich występ to ponad godzina zabawy, a wesołe piosenki dzieci będą nucić długo po koncercie. Na dzieci czekać będą animatorzy w strojach elfów i gwiazdora, którzy zachęcać będą do zabawy. Atrakcją będą także bajkowe rzeźby lodowe.

Jarmark Świąteczny w Bydgoszczy | ©visitbydgoszcz

Spektakle dla dzieci:

14.12, godz. 14.30 - bajki dla dzieci Mikołajki ze Śnieżniej Bajki
15.12, godz. 14.00 - FUNimki
15.12, godz. 15.30 – Grincz
15.12, godz. 17.15 – koncert Siostry Wajs & Stonoga

Rzeźby lodowe:

6.12, godz.14.30 – 19.30 - postaci Anny i Elsy z bajki „ Kraina lodu”
14.12, godz. 14.30 – 19.30 - Królowa Lodu stojąca przy tronie lodowym

 Tegoroczny jarmark odbędzie się w dniach 6-22 grudnia 2019.