Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy
Mural Fantazja

Jest kolorowy, fantazyjny i przenosi w świat baśniowej wyobraźni – nowy mural, który powstał nad Brdą, na ul. Bulwary, zdobi tę część Bydgoszczy.


To materialna pamiątka po magicznym Festiwalu Świata Baśni i Bajek „Pozytywka” 2022. – Chcieliśmy, żeby w mieście pojawił się trwały ślad po naszym festiwalu. Ma przypominać, że spotkamy się znowu w baśniowym świecie wyobraźni – mówi Małgorzata Perszutów z Fundacji Kultury Pozytywka.


Organizatorzy Pozytywki wpadli na pomysł, żeby takim materialnym wspomnieniem był mural. Na ścianie przy ul. Bulwary, niedaleko placu zabaw dla dzieci, namalowali go dwaj artyści z Zielonej Góry, Marek Woźniak i Tomasz Pobiedziński.


– Pracowali nad tym dziełem cały tydzień. Jest niezwykle barwny, przypomina o świecie fantazji i wyobraźni i został namalowany w formule 3D – mówi Perszutów.


sierpień 2022


do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem