Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

13. Sputnik nad Bydgoszczą: "Siostrzyczka"

Gdzie?
13. Sputnik nad Bydgoszczą: "Siostrzyczka"

Akcja filmu rozgrywa się okresie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Osierocona ukraińska dziewczynka Oksana, którą znaleziono w ruinach domu, znajduje schronienie i nową rodzinę w baszkirskiej wiosce. Stosunki między Oksaną i jej przyrodnim bratem Jamilem, a także innymi wiejskimi dziećmi układają się początkowo nie najlepiej. Dzień za dniem dzieci zmuszone są wspólnie walczyć z trudami wojny, co ostatecznie zbliża je do siebie i jednoczy.
Nagrody: 2019 „Najbardziej pogodny film” i „Najlepsza dziecieca rola żeńska” (Marta Timofiejewa) na festiwalu „Szkarłatne żagle Arteka” w Jałcie, 2019 Specjalna nagroda Jury za dobro w sztuce „Dla dobra Świata” na festiwalu filmowym w „Orlionku”, Kraj Krasnodarski, 2019 Specjalna nagroda im. Anatolia Papanowa na festiwalu „Złoty Feniks” w Smoleńsku, 2019 Nagroda publiczności na festiwalu „Rubież Wołokołamski” w Wołokołamsku, 2019 Grand Prix i Nagroda publiczności na festiwalu „Most Euroazjatycki” w Jałcie
Karnet na całość (obejmuje również Małego SPUTNIKA): 70 zł
Karnet na 5 seansów: 50 zł
Dramat, wojenny, reż. Aleksander Galibin, Rosja, 2019, 94 min


______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl 
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand