Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci "LiterObrazki"

Gdzie?
Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci "LiterObrazki"

Informacje od Organizatora:
Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci „LiterObrazki”, który na stałe wpisał się w plan wydarzeń kulturalnych Bydgoszczy w tym roku odbędzie się po raz jedenasty. Po edycjach wirtualnych i hybrydowych – narzuconych przez sytuację epidemiologiczną – „LiterObrazki” wracają do swej naturalnej, ulubionej formy. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy zamieni się w przestrzeń dla dzieci i na chwilę zmieni swoją nazwę na Wystrzałowa i Magiczna Bajka Publiczna im. dr. Dolittle’a.
Najnowsza odsłona Festiwalu to czas powrotu do spotkań, zabaw, zajęć warsztatowych, koncertów, spektakli i wszystkich tych radości, których nie da się zastąpić zdarzeniami online. To również dobry moment, aby rzucić okiem w przeszłość. Przeglądając zdjęcia i wspominając wczesne edycje, organizatorzy zatęsknili za festiwalem, który w całości odbywał się w gmachu Biblioteki Głównej. Wszystkie jej sale, pokoje i zakamarki zamieniały się wówczas w tajemnicze komnaty bajkowego zamku w królestwie dzieci. Zbliżająca się edycja zatem ponownie zabierze dzieci na spacer po przestrzeniach tajemniczego budynku na Starym Rynku.
Przygotowania do czerwcowego święta zaczną się już 30 maja, codziennie o stałej porze działania warsztatowe wprowadzą najmłodszych w literobrazkową przygodę.
4 i 5 czerwca Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci „LiterObrazki” proponuje dzieciom i rodzicom mnóstwo nietuzinkowych atrakcji: warsztaty z doskonałymi artystami, którzy przyjadą w tym czasie do grodu nad Brdą, spotkania autorskie, zajęcia edukacyjne, gry, zabawy, muzykę, teatr i wiele innych zaskakujących zdarzeń. Od rana do popołudnia w samym sercu miasta dzieci i ich opiekunowie, którzy odwiedzą gmach Biblioteki Głównej odnajdą w jej murach inspirującą rozrywkę, niebanalną edukację, wielką dawkę radości i dobrej energii.
Zapraszamy serdecznie na Stary Rynek 24. Czekamy na Was z niecierpliwością.
Szczegółowy program:
www.literobrazki.pl
www.facebook.com/literobrazki
www.biblioteka.bydgoszcz.pl
Zadanie dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz przez Miasto Bydgoszcz.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 


 


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand