Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

RSP 2021: Kierunek Lisi Ogon

Gdzie?
RSP 2021: Kierunek Lisi Ogon

Start: Stary Rynek (parking przed ratuszem), od godz. 10:00
Dystans: 24 km
Zapisy: Aplikacja Aktywne Miasta, zakładka "Nasze imprezy"
W pierwszą sobotę czerwca zapraszamy na inauguracyjny przejazd do Lisiego Ogona, w ramach Rowerowej Stolicy Polski. Wybierzemy się w malownicze okolice Kanału Noteckiego. W czerwcu zależy nam na nabijaniu jak największej liczby kilometrów, dlatego oczywiście nie pojedziemy możliwie najkrótszą drogą. Trasa będzie miała łącznie 24 km i poprowadzi przez tereny położone na południowy zachód od Bydgoszczy. Z Bydgoszczy wyjedziemy swoistym łukiem przez Trzciniec, Ciele i Kruszyn Krajeński. [opis trasy] Przejazd ma charakter rajdu turystycznego, dlatego pojedziemy mniejszymi grupami w 10-minutowych odstępach. Uczestnicy zobowiązują się, poprzez akceptację regulaminu imprezy, do przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Średnie tempo podczas rajdu to 17 km/h. Trasa jest płaska, na całej długości poprowadzona została asfaltem i w większości poprowadzona drogami rowerowymi, w tym jedną z nowszych w naszym mieście na ul. Kujawskiej. Rajd kończy się w Lisim Ogonie, drogę powrotną uczestnik organizuje we własnym zakresie.
Czym jest Rowerowa Stolica Polski? Zabawa zainicjowana przez Urząd Miasta Bydgoszczy co roku przyciąga coraz większą liczbę uczestników. Duże metropolie i mniejsze miasta od 1 do 30 czerwca rywalizują poprzez zachęcanie mieszkańców do korzystania z roweru w drodze do pracy, szkoły i celach turystycznych. Każdy może podglądać swoją pozycję w rankingu w aplikacji Aktywne Miasta i wspierać swoje grupy – osiedla, firmy, szkoły czy grupy znajomych.
Regulamin i szczegóły: https://b4sportonline.pl/Puchar_Rowerowej_Stolicy_Polski/


____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand