Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Majówka #zMOBwDOMu

Majówka #zMOBwDOMu

Informacje od Organizatora:
Początek maja to nie tylko czas rodzinnego wypoczynku i spotkań z przyrodą, ale również patriotycznego świętowania. To także okazja, by porozmawiać o sprawach ważnych dla każdego Polaka. Zachęcamy zarówno dzieci, jak i dorosłych do wspólnego spędzenia majówki z historią i sztuką. W ramach aktywizującego programu kulturalnego #zMOBwDOMu przygotowaliśmy kilka propozycji.
Patriotyczne przedszkole
2 maja Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza do wirtualnego obejrzenia wystawy "Ku Wolności. Bydgoszcz 1914-1920" oraz do poznania historii słynnego wiersza zaczynającego się od słów "Kto ty jesteś?". Spotkanie odbywa się w ramach cyklu filmów #MOBon prezentujących historie bydgoskich zbiorów.
Co to jest majówka?
1, 2 i 3 maja zachęcamy do udziału w warsztatach #DIYmuzeum, w czasie których wyjaśnimy co i dlaczego świętujemy w pierwszych dniach maja oraz skąd się wziął zwyczaj organizowania pikników. W ramach rodzinnych zajęć przygotujemy patriotyczne ozdoby, stworzymy domową konstytucję i ozdobimy materiały piknikowe.
Przygody Leo
Dla naszych młodszych odbiorców przygotowaliśmy także karty pracy z przygodami małego Leo. To wyjątkowy prezent z okazji urodzin Patrona naszego Muzeum – Leona Wyczółkowskiego.
Wiosny Leona Wyczółkowskiego
1, 2 i 3 maja zapraszamy do obejrzenia pokazu on-line przygotowanego z okazji 168. urodzin Leona Wyczółkowskiego. Tematem są obrazy artysty, przedstawiające wiosnę w Gościeradzu.
#MOBemy
Majówka jest dla większości z nas również czasem odpoczynku i rekreacji. Od 1 maja na naszych profilach w mediach społecznościowych zachęcamy do zabawy #MOBemy – czyli tworzenia z nami muzealnych memów. Po opublikowaniu mema opierającego się na wizerunkach muzealiów – zaprosimy użytkowników Facebooka i Instagrama do wymyślania swoich, alternatywnych tekstów. Najlepsze pomysły pojawią się w galerii, którą będziemy później prezentować na naszych profilach.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand