Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Długa street Fest

Gdzie?
Długa street Fest

12 października odbędzie się kolejne już Święto Ulicy Długiej połączone z odsłonięciem Bydgoskich Autografów. Swoje podpisy odsłonią Jan Rulewski, Antoni Tokarczuk oraz bracia Tomasz i Marek Sekielscy. Na mieszkańców czekać będą atrakcje; kupcy z Długiej także szykują dla bydgoszczan niespodzianki.


Uroczystość odsłonięcia autografów odbędzie się 12 października. Wydarzenie, które tradycyjnie połączone będzie ze Świętem Ulicy Długiej, wpisało się już na stałe w miejską tradycję. Pierwsze podpisy na Długiej zostały złożone w 2007 roku – od tego czasu w deptak wmurowano 39 tabliczek.


Wśród wyróżnionych znajdziemy znanych sportowców, polityków, filmowców, lekarzy, przedsiębiorców czy przedstawicieli świata kultury. Wszystkich łączy wspólny mianownik – bliskie związki z Bydgoszczą.


W tym roku decyzją Kapituły swoje podpisy złożą aż cztery osoby: Jan Rulewski, legendarny przywódca lokalnej Solidarności, Antoni Tokarczuk, działacz Solidarności, a także bracia Tomasz i Marek Sekielscy, twórcy głośnego filmu dokumentalnego „Tylko nie mów nikomu”.


Podczas Święta Ulicy Długiej na mieszkańców czekać będą atrakcje. Kupcy i właściciele lokali gastronomicznych jak zawsze aktywnie włączają się w organizację tego święta.


Ci, którzy także chcieliby włączyć się w tegoroczne obchody Święta Ulicy, proszeni są o kontakt pod nr telefonu 52 5858 057 lub mailowo: zuzanna.siminska@um.bydgoszcz.pl  


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand