Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

XIV ESA - Koncert Muzyka dla wszystkich, Elżbieta Baklarz - harfa

Gdzie?
XIV ESA - Koncert Muzyka dla wszystkich, Elżbieta Baklarz - harfa

wstęp wolny
W programie: J. Pachelbel-Kanon in D, G. F. Haendel- Concerto in B cz.1 Allegro, cz. 2 Andante, cz. 3 Allegro, L. Spohr-Fantasie in c, M. Mchedelov- Wariacje nt Paganiniego, B. Andres- Epices
Elżbieta Baklarz na fortepianie zaczęła grać w wieku 6 lat, natomiast na harfie od 12 roku życia. Harfa to jej największa pasja. W czerwcu 2001 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie i otrzymała tytuł magistra sztuki ze specjalizacją gry na harfie. Występuje i gościnnie współpracuje z orkiestrą Sinfonietta Cracovia i Amadeus, orkiestrami symfonicznymi, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Sinfonią Iuventus, Operą Śląska, a także Sinfonią Varsovia, Filharmonią Narodową, Teatrem Wielkim i K&K Philharmoniker, Goeffrey Alvarez Chamber Orchestra i in. Brała udział w wykonaniu wielu utworów symfonicznych, oratoryjnych i kameralnych. Wiele z nich komponowanych było z myślą o powierzeniu jej roli pierwszej wykonawczyni i interpretatorki dzieł muzycznych. Obok indywidualnych recitali, solistka orkiestr kameralnych, m. in.: Concerto Lamelli, Sinfonietta i Forum Sinfonia, Filharmonii Gorzowskiej, Orkiestra G. Telemanna, Orkiestry Akademii Muzycznej w Krakowie. Występowała z największymi gwiazdami światowej sceny muzycznej. Uczestniczyła w koncertach i nagraniach pod dyrekcją wybitnych dyrygentów polskiej i światowej sceny muzycznej (L.Maazel, M. Minkowski, K.Penderecki, H.Riling, J.Maksymiuk, L.Wicki, J. Florencio, L.Livingstone, E. Kohn, J.Axelrod, G.Chmura, A. Wit, K.Kord, J.Krentz, i wielu innych) nagrywała programy dla TVN, Telewizji Kraków i RMF FM. Współpracowała z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych "Gardzienice". Była harfistką Internationale Bach-Akademie Sttutgart i Internationales Junge Orchester Akademie. Rozwija również działalność artystyczną w kameralistyce. Od wielu lat wraz z Maciejem Lulkiem, koncertmistrzem orkiestry Sinfonietta Cracovia tworzy Duo Concertante. Artystka gra na harfach Horngacher i Lyon&Healy.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand