Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Wirtualne i rzeczywiste drogi rozwoju w IT

Wirtualne i rzeczywiste drogi rozwoju w IT

Wirtualne i rzeczywiste drogi rozwoju w IT


Wiosna za oknem – czas na nowalijki. Karotki z okazji wiosny przygotowały pokaźną dawkę wiedzy, inspiracji i - jak zwykle - ciekawostek. Przyjdź i dowiedz się: jak można rozwijać swoje umiejętności i karierę wraz z rozwojem techniki? Odpowiedzi mogą być zaskakujące.


Geek Girls Carrots, zwane Karotkami, to globalna organizacja, której misją jest zwiększenie udziału kobiet w IT. Działa w 30 miastach, w 15 krajach na 3 kontynentach od Seattle po Tokio. W Bydgoszczy spotykają się już prawie 3 lata. W każdą 3. środę miesiąca uczą się, inspirują, nawiązują relacje.


Jeżeli obecna praca nas nie satysfakcjonuje, to najbliższe spotkanie Karotek może być przełomem. W ramach cyklu „Poznaj zawody przyszłości” o codzienności analityka biznesowego, potrzebnych kwalifikacjach i pożądanych cechach opowie bowiem Ania Michlińska. W branży IT od 17 lat - serwisant, wdrożeniowiec, od 9 lat analityk biznesowy. Interesuje się zmianami na rynku finansowym, specjalizuje w systemach rozliczeniowych i rozrachunkowych, systemach do zarządzania gotówką, a także systemach do identyfikacji manipulacji i nadużyć finansowych. Kocha taniec i książki – w każdej postaci, im więcej tym lepiej. Razem z mężem poszerza wiedzę z ornitologii oraz wychowuje nastolatkę i przedszkolaka.


Początkującym programistkom i programistom rad jak najlepiej rozwijać swoje umiejętności udzeli Kornelia Kobiela – programistka i blogerka (kot-zrodlowy.pl). Odpowie też na pytanie czy warto brać udział w tworzeniu otwartego progamowania i dlaczego. Sama o sobie mówi, że czuje się kotką, która bawi się kodem niczym kłębkiem wełny. Do tego szybko się nudzi i ciągle szuka nowych wyzwań i tego, co mogłaby zdziałać. Ma bzika na punkcie lodów cynamonowych i papierowych RPG.


A w świat wirtualny zabierze Karotki Karol Kujawa - z elektroniką, sprzętem i gadżetami związany od dziecka, zarówno zawodowo jak i prywatnie. Za dnia Program Manager w dużej bydgoskiej firmie serwisującej elektronikę użytkową, w nocy właściciel pierwszego w regionie salonu z wirtualną rzeczywistością The Unreal VR. Z wykształcenia filolog angielski, w czasie wolnym od wszystkiego i wszystkich czyta (od Kinga przez Bukowskiego po Bułhakowa) słucha Radiohead, The Who czy Bowiego lub gra na PS4. Zajęty poszukiwaniem ludzi z pasją, którzy pozwalają dalej wierzyć w ludzkość. W tym wszystkim stara się także wykonywać najtrudniejszy zawód świata, tj. być mężem i ojcem dwójki fantastycznych dzieci.


Agenda spotkania
18.00. Anna Michlińska „Analityk biznesowy – ekonomista czy informatyk?”
18.30. Kornelia Kobiela „Z kotem przez galaktykę - drogi rozwoju młodej programistki”
19.00. Karol Kujawa „VR dziś i jutro. Możliwości i zagrożenia”
19.30. Networking:)


Na każdym spotkaniu Karotek poznaje się ciekawych ludzi, inspiruje i uczy. Rozmowy, wymiana doświadczeń i pomysłów są nieodzownym elementem. Spotkania są nie tylko dla kobiet, mile widziani są wszyscy już zainteresowani nowymi technologiami lub dopiero zastanawiający się czy się nimi zainteresować ;)


Spotkanie odbędzie się 19.04.2017 o godz. 18.00. Wstęp jest wolny, wystarczy pobrać bilet wstępu ze strony : www.ggcbydgoszcz25.evenea.pl


Aktualności: https://www.facebook.com/events/1267001093419796/
Można również dołączyć do grupy na facebooku Geek Girls Carrots Bydgoszcz


Szczegółowe informacje:
Anna Trybuszewska
tel 664 432 330


 Każde spotkanie to okazja do poznania nowych fantastycznych ludzi, zdobycia wiedzy, a czasem pracy.


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand